Soud potrestal výtržníky z brněnského derby, jeden půjde do vězení na rok a půl

foto Fanoušci Brna při prvoligovém utkání. Ilustrační foto.

Brno - Městský soud v Brně potrestal výtržníky ze srpnového utkání druhé fotbalové ligy mezi Líšní a dalším brněnským celkem Zbrojovkou (1:2). Jeden z fanoušků půjde do vězení na rok a půl za napadení domácího pořadatele, druhý dostal trest 200 hodin obecně prospěšných prací. Líšeňský klub o tom informoval na svém webu.

Za stavu 1:1 vtrhli v 78. minutě na trávník dva příznivci Zbrojovky. Prvního z nich, který obdržel mírnější trest, stihla ochranka ve středovém kruhu zpacifikovat. Při tom ale pořadatele napadl druhý hostující fanoušek, který dostal od soudu souhrnný osmnáctiměsíční trest vězení za výtržnictví a také krádež.

Fotbalista Líšně Jan Silný se vydal napadenému pořadateli na pomoc a agresivního fanouška chytil kolem krku. Rozhodčí Radek Dubravský domácího útočníka za hrubé nesportovní chování vyloučil. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace ale poté Silného omilostnila a zastavila s ním řízení.

Líšeňský klub dostal od disciplinárky za nezvládnutou pořadatelskou službu pokutu 150 tisíc korun, Zbrojovka musela zaplatit 70 tisíc korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je středa 19. ledna 2022

Očekáváme v 9:00 1°C

Celá předpověď