Soud neposlal Chelajfího ani Valckeho do vězení kvůli korupci

foto Ilustrační foto - Generální sekretář FIFA Jérome Valcke (snímek z 24. července 2015).

Curych - Švýcarský soud dnes osvobodil fotbalové funkcionáře Násira Chelajfího a Jéromea Valckeho z obvinění z korupce při prodeji vysílacích práv na mistrovství světa, ačkoli prokuratura pro ně požadovala vysoké tresty vězení. Na základě sekundárního obvinění uložil soud Valckemu čtyřměsíční podmínku a pokutu 1,75 milionu eur (zhruba 48 milionů korun) za padělání dokumentu.

Pro bývalého generálního sekretáře mezinárodní fotbalové federace FIFA Valckeho prokuratura požadovala tříleté vězení. Prezident předního francouzského klubu Paris St. Germain Chelajfí měl podle návrhu jít za mříže na 28 měsíců.

Dlouholetý pobočník bývalého šéfa FIFA Seppa Blattera Valcke byl podezřelý z braní úplatků, zpronevěry a falšování dokumentů. Podle vyšetřovatelů ho uplácel Chelajfí, jenž mu umožňoval využívat luxusní vilu na Sardinii. Chelajfí je rovněž šéfem katarské televizní společnosti BeIN Media.

Valckeho potrestala etická komise FIFA už před čtyřmi lety za machinace při prodeji vstupenek na mistrovství světa v roce 2014, zneužívání cestovních výdajů a pokus o zničení důkazů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 27. listopadu 2020

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď