Součástí strojírenského veletrhu v Brně bude sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR

foto

Praha - Součástí letošního 62. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu bude sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR. Uskuteční se v úterý 9. listopadu, jednat bude mimo jiné o digitální a ekologické transformaci, uvedli dnes představitelé veletrhu na tiskové konferenci. Zástupci firem budou na sněmu diskutovat s vrcholnými představiteli hlavních politických stran o budoucích výzvách, jako je zelená a digitální transformace či přechod na ekonomiku s vysokou přidanou hodnotou.

Kromě sněmu svazu se uskuteční konference s názvem "Česká republika – průmyslová velmoc 2028". V letošním roce se zaměří na digitální transformaci v době po koronaviru a následné datové propojovaní firem vedoucí ke zvýšení efektivity mezifiremní spolupráce. Konference se bude věnovat i strategickým záměrům rozvoje ČR i případovým studiím o úspěšných řešeních a postupech.

První den veletrhu se uskuteční konference věnovaná e-mobilitě. Věnovat se bude trendům vývoje vozidel, infrastruktury a legislativy. Řešit se bude postoj státní správy, rozvoj infrastruktury, přesah elektromobility do energetiky či možnosti využití elektrovozidel pro práci, rekreaci a zlepšení kvality života. Do Brna na MSV přijedou také ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade, aby se zájemci řešili exportní aktivity ve 47 zemích.

Mezinárodní strojírenský veletrh se koná od 8. do 12. listopadu v Brně. Na veletrhu se bude prezentovat 1016 firem z 35 zemí. Svaz průmyslu a dopravy ČR na svém sněmu také opět ocení nejlepší firmy a osobnosti průmyslu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

32°C

Dnes je čtvrtek 18. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 25°C

Celá předpověď