Současný primátor Macura bude opět kandidátem ANO na post primátora Ostravy

foto Ilustrační foto - V Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku v dílně akustické společnosti Aveton pokračovaly 21. dubna 2022 závěrečné akustické zkoušky nového ostravského koncertního sálu. Testy na modelu sálu v měřítku 1:10 dělali od ledna zaměstnanci japonské akustické společnosti Nagata Acoustics. Sál pro 1300 lidí bude součástí Domu kultury v Ostravě. Na snímku je ostravský primátor Tomáš Macura.

Ostrava - Současný primátor Tomáš Macura bude opět kandidátem hnutí ANO na post primátora Ostravy. Macura město vede druhé funkční období, od roku 2014. V minulosti zmiňoval, že pokračovat nechce, letos v březnu ale připustil, že stále není definitivně rozhodnut. V sobotu jeho kandidaturu pro podzimní volby stvrdili delegáti krajského sněmu. ČTK to dnes řekla krajská manažerka hnutí Markéta Nowaková.

"Hlavní částí programu sněmu bylo schvalování kandidátek jednotlivých měst, obcí a statutárních měst. Při hlasování byla potvrzena i pozice dosavadního primátora města Ostravy Tomáše Macury," uvedla Nowaková. Dodala, že dosavadní primátor Havířova Josef Bělica povede kandidátku hnutí v tomto městě, Radovan Hořínek ve Frýdku-Místku, Tomáš Navrátil v Opavě, Martin Gebauer v Karviné a Patrik Bocek v Třinci.

"Osobně věřím, že jsme postavili velmi kvalitní kandidátní listiny, a hlavně silné kandidáty na primátory jednotlivých statutárních měst," uvedl místopředseda ANO a moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák.

Sněm volil i nového předsedu moravskoslezské organizace hnutí. Hejtmana a bývalého rektora Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava Vondráka, který se stal v loňských parlamentních volbách poslancem, by měl nahradit Josef Bělica. Delegáti jej doporučili předsednictvu hnutí. "Naše krajská organizace je velmi silná a jednotná. Budeme se nadále snažit rozvíjet členskou základnu a místní organizace v našem kraji," uvedl Bělica.

Komunální volby budou letos 23. a 24. září. Před čtyřmi lety je v Ostravě vyhrálo ANO, získalo 32,72 procenta hlasů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, které volilo 11,49 procenta lidí. Na třetím místě byla ODS s 9,73 procenta hlasů, čtvrtá KSČM dostala 8,96 procenta hlasů. Do pětapadesátičlenného zastupitelstva se rovněž dostali Piráti se ziskem 8,95 procenta hlasů, dále SPD s 6,77 procenta voličů. Lidovci měli 5,83 procenta a ČSSD 5,53 procenta hlasů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď