Souboj Borussií ovládl Mönchengladbach

foto Fotbalista Mönchengladbachu Nico Elvedi (druhý zprava) dává gól Dortmundu.

Berlín - Fotbalisté Borussie Mönchengladbach porazili v německé lize svou jmenovkyni z Dortmundu 4:2 a vystřídali ji na čtvrtém místě neúplné tabulky. Hostům nepomohly ani dva góly Erlinga Haalanda, který je s 12 trefami druhým nejlepším střelcem soutěže.

Norský útočník pomohl Dortmundu v prvním poločase otočit skóre na 2:1, ale vzápětí vyrovnal rovněž svou druhou brankou v zápase Nico Elvedi. V druhém poločase skórovali ještě Ramy Bensebaini a Marcus Thuram, který nastoupil poprvé po pětizápasovém trestu za plivnutí na soupeře.

Mönchengladbach zvítězil nad Dortmundem po téměř šesti letech. Vestfálský celek nevyhrál poslední tři bundesligové zápasy, v nichž získal jen bod.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Mönchengladbach - Dortmund 4:2 (11. a 32. Elvedi, 49. Bensebaini, 78. Thuram - 22. a 28. Haaland).

1. Bayern Mnichov 17 12 3 2 49:25 39
2. Lipsko 17 10 5 2 29:14 35
3. Leverkusen 17 9 5 3 32:17 32
4. Mönchengladbach 18 8 7 3 35:28 31
5. Dortmund 18 9 2 7 35:26 29
6. Wolfsburg 17 7 8 2 26:19 29
7. Union Berlín 17 7 7 3 32:21 28
8. Eintracht Frankfurt 17 6 9 2 30:26 27