Šoltys nebude po páteční nehodě pokračovat v Rallye Dakar

foto Pilot kamionu Iveco Martin Šoltys ve 4. etapě Rallye Dakar na snímku z 5. ledna 2022.

Rijád (Saúdská Arábie) - Pilot kamionu Iveco Martin Šoltys nebude po nehodě v 6. etapě pokračovat v Rallye Dakar. Tým Big Shock Racing, jehož barvy na slavné soutěži hájí, na sociálních sítích oznámil, že posádka do rallye po dnešním volném dnu již v neděli nenastoupí.

"Bohužel po nedokončení 5. a 6. etapy, v které dokonce musela zasahovat zdravotní helikoptéra, padlo rozhodnutí, že posádka nebude dál pokračovat v soutěži. Martin Šoltys je v pořádku, nemá však smysl riskovat tvrdou jízdu s bolavě naraženými zády," uvedli zástupci týmu.

Šoltyse ve čtvrtek přibrzdily technické problémy a v pátek měl nehodu, kdy po nárazu do protisvahu poškodil přední kola a nemohl pokračovat. "Byla to velká rána, skočili jsme a zaryli se předkem. Ránu odneslo auto a moje záda. Když jsme vylezli a začali auto rozebírat, záda bolela čím dál víc a po dohodě s posádkou jsme zavolali helikoptéru," uvedl Šoltys.

Podle prvních vyšetření má Šoltys záda zřejmě naražená, tým nyní řeší rychlý přesun do Česka, kde absolvuje další vyšetření.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je neděle 29. května 2022

Očekáváme v 15:00 13°C

Celá předpověď