Sobotka se do reprezentace těšil, po letech si opět zahraje s Krejčím

foto Český hokejista Vladimír Sobotka.

Praha - Hokejový útočník Vladimír Sobotka se po více než čtyřech letech vrátil do reprezentace a má tak šanci zabojovat o nominaci na olympijské hry v Pekingu. Čtyřiatřicetiletá opora pražské Sparty se také těší na spolupráci s Davidem Krejčím, s nímž strávil tři roky v Bostonu. Oba totiž zahajovali svou zámořskou kariéru v podobný čas a trenér Filip Pešán je plánuje ve čtvrtečním zápase proti Finsku postavit do jednoho útoku.

"S Davidem jsem si zahrál naposledy v Bostonu a určitě se těším. Je to výborný hráč, má velký přehled, dokáže podržet puk," řekl Sobotka v on-line rozhovoru s novináři. S Krejčím si mohl promluvit již v neděli, kdy se Sparta utkala v Praze s Olomoucí. "Během zápasu jsme se moc nebavili, protože on je vždy zapálený a na ledě toho moc neprohodí. Po zápase jsme ale pokecali a i teď se bavíme. Hlavně o tom, jak se mají rodiny a podobně," uvedl.

Sobotkův návrat do reprezentace přitom provázela "přestřelka" mezi Spartou a vedením národního týmu. Pražané totiž v úterý bojovali o postup do semifinále Ligy mistrů ve Švédsku a chtěli Sobotku a Michala Řepíka, který je také v kádru reprezentace, využít. Nakonec je ale oba uvolnili. "Osobně jsem to vůbec neřešil. Něco se řeklo z každé strany, ale jde to mimo mě," řekl Sobotka. "Připojili jsme se k nároďáku a více bych to nechtěl rozebírat," uvedl.

I díky tomu může zabojovat o start na blížící se olympiádě. Kouč Pešán totiž chce všechny adepty vidět v národním týmu před prvním vrcholem sezony. "Určitě je to lákavé. Jsem tady, chci odvést stoprocentní výkon a snažit se pomoct týmu vyhrát. Moc se na to ale nesoustředím, jdu den po dnu," podotkl Sobotka.

Jeho šance na start pod pěti kruhy reálně souvisí i s účastí hráčů z NHL. Pokud by hokejisté z elitní ligy světa do Pekingu neodcestovali, šance je pro Sobotku vyšší. "Trošku to sleduju, ale jaké jsou poslední zprávy, nevím. Buď pojedou, nebo ne a pojedou jiní. Bohužel situace je taková a já to neovlivním," uvedl realisticky. Jedním z hlavních problémů může být až pětitýdenní karanténa při nákaze koronavirem. "Osobně nad tím nepřemýšlím, jestli se můžu nakazit nebo ne. Nechávám to plynout a na něco okolo se nesoustředím," řekl Sobotka

Odchovanec Třebíče hrál za reprezentaci naposledy na mistrovství světa v roce 2017, kdy se k týmu připojil v průběhu turnaje po vyřazení St. Louis v play off NHL. "Je to dlouhá pauza, ale reprezentaci jsem měl v hlavě. Bohužel vždy se stalo, že jsem z nějakých důvodů nemohl jet. Buď jsem byl zraněný nebo se stalo něco jiného. Rozhodně jsem ale nikde nevyhlásil, že už bych na národní tým nemyslel," uvedl Sobotka.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je sobota 21. května 2022

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď