Sobotka dostal od vlády mandát na sociální summit EU

foto Ilustrační foto - Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil 11. října v Praze na tiskové konferenci po podpisu memoranda mezi vládou a zástupci automobilového průmyslu o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR.

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude příští pátek v Göteborgu v rámci "sociálního summitu" Evropské unie představovat výsledky své vlády v rámci panelu o přístupu na trh práce. Vláda na dnešním zasedání schválila Sobotkův mandát. Kabinet se také zabýval přípravou české pozice pro summit Východního partnerství, který je na programu 24. listopadu v Bruselu, informoval Úřad vlády.

Mimořádný neformální summit v Göteborgu se má věnovat problematice sociální politiky. "Premiér bude ve Švédsku bilancovat výsledky své vlády v rámci panelu Přístup na trh práce, což je pro ČR velmi úspěšná oblast," uvedl Úřad vlády v tiskové zprávě. Na okraj summitu se uskuteční další kolo vyjednávání o budoucnosti EU, které povede předseda Evropské rady Donald Tusk. Lídři EU se zaměří na vzdělávání a kulturu.

Vláda se dnes zabývala také stanoviskem pro summit Východního partnerství, který se bude konat 24. listopadu v Bruselu. "V pořadí pátý summit by měl potvrdit angažovanost EU ve východní Evropě a stanovit výhled do budoucna s cílem posílit stabilitu a odolnost partnerských zemí," uvedl úřad. Česko stálo v roce 2009 u vzniku iniciativy a spolupráce v rámci Východního partnerství pro něj je zásadní prioritou zahraniční politiky, dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď