Sobota lyžaře na hory nalákala, neděle naopak ze svahů vyhnala

foto Lyžař na sjezdovce Kobyla 13. února 2020 ve středisku Zadov na Šumavě, kde jsou díky dostatku sněhu v provozu všechny sjezdovky.

Praha - Zájem lyžařů o návštěvu některého z horských středisek v Česku o víkendu negativně poznamenalo počasí. Po slunečné sobotě přišla deštivá a větrná neděle, která velkou část lyžařů vyhnala ze sjezdovek. Některá střediska proto zrušila dnešní večerní lyžování i další programy.

Sjezdovky plné lidí byly o prvním víkendovém dnu k vidění v Krkonoších. "V sobotu lyžařům přálo a slunce vystřídal déšť až později odpoledne," řekla ČTK SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou Zina Plchová. Dnes SkiResort kvůli nepřízni počasí zrušil některé animační programy a večerní lyžování.

Obdobnou zkušenost s vrtkavým počasím měli i vlekaři na šumavském Zadově. Přestože bylo teplo a sníh byl dost měkký vyrazilo tam v sobotu na lyže 2000 lidí. Dnes už návštěvníky odrazovalo větrné a deštivé počasí. Lanovky sice jezdily, ale návštěvnost byla jen v desítkách osob. Kvůli výstraze před silným větrem proto na Zadově zrušili dnešní večerní lyžování.

Pro některá níže položená střediska byl tento víkend zřejmě jedním z posledních, kdy byla v provozu. Například středisku Vaňkův kopec u Ostravy provoz podaří udržet ještě v příštím týdnu, ale kvůli vysokým teplotám není možné zasněžovat.

Podle dlouhodobé předpovědi meteorologů má nadprůměrně teplé počasí z poslední doby pokračovat i v následujících čtyřech týdnech. Na horách by přesto mohl v příštích 14 dnech připadnou nový sníh.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je pondělí 21. září 2020

Očekáváme v 15:00 24°C

Celá předpověď