Snímek Jiřího Stracha Klec dostal cenu na festivalu v Soulu

foto Jiřina Bohdalová v televizním filmu Klec režiséra Jiřího Stracha, který získal Zvláštní cenu poroty na festivalu Seoul International Drama Awards.

Soul/Praha - Televizní film Klec režiséra Jiřího Stracha získal Zvláštní cenu poroty na festivalu Seoul International Drama Awards. ČTK to dnes sdělil Filip Platoš z České televize, která snímek loni na jaře uvedla. Festival Seoul International Drama Awards sdružuje odborníky z oblasti výroby televizních dramat od roku 2006. Minulý rok se mezi finalisty dostal seriál Most! nebo minisérie Dukla 61. Snímek Klec vznikl podle scénáře Marka Epsteina a vypráví o starší ženě, která se nechá oklamat neznámým návštěvníkem doma ve svém bytě. Hrají v něm Jiřina Bohdalová a Kryštof Hádek.

V Soulu film uspěl v konkurenci více než 200 snímků z 50 zemí. "V Londýně i Praze jsme byli, ale žádnou cenu nedostali. Do Soulu nás nepustil koronavirus a najednou to klaplo," vysvětluje kreativní producent projektu Jaroslav Sedláček, proč cena dorazila poštou.

Epstein se nechal při psaní inspirovat příběhem vlastní babičky. Ta pustila do svého bytu cizího mladíka, jenž tvrdil, že je jejím vzdáleným příbuzným. Mladý muž dokázal starou ženu oklamat svojí galantností a pozorností, ačkoliv důvodem jeho návštěvy bylo krást. Stejný osud potkal i Květu Galovou v podání Jiřiny Bohdalové.

"Po Osmách, jež vyhrály Prix Europa v Berlíně, Marek Epstein vystřihl jak z partesu další malý velký film, který dokáže být srozumitelný a emotivní i na druhém konci světa. Se skvělými herci, Jiřinou Bohdalovou a Kryštofem Hádkem, jsme podle jeho not pak měli snadnou práci - stačilo to jen natočit. Mám radost, že český film a Českou televizi úspěšně reprezentujeme ve světě," uvedl Jiří Strach.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je pátek 26. února 2021

Očekáváme v 21:00 4°C

Celá předpověď