Sním o manželce a synovi, ne o sedmi zlatých, řekl na MS biatlonista Bö

foto Norský biatlonista Johannes Thingnes Bö ve stíhacím závodu na MS v Oberhorfu, 12. února 2023.

Oberhof (Německo) - Norský biatlonista Johannes Thingnes Bö zatím potvrzuje na mistrovství světa v Oberhofu roli favorita, po dosavadních třech triumfech ale přiznal, že o možném útoku na rekordních sedm zlatých medailí nepřemýšlí. Před dalšími závody si vytyčil za cíl uspět v mužské štafetě, v ostatních disciplínách čeká těžké souboje. Pochval se lídr Světového poháru dočkal i od soupeřů.

"Mým snem je mít krásnou ženu a hezkého syna. To už se mi splnilo, takže jsem v pohodě," řekl Bö na tiskové konferenci. "Byl bych rád, kdybych získal další zlatou medaili. Určitě se o ni pokusíme ve štafetě. V dalších závodech to ale bude velmi náročné," doplnil devětadvacetiletý biatlonista.

Pětinásobný olympijský vítěz získal zatím v Oberhofu zlato ve smíšené štafetě, sprintu a stíhacím závodu. Na jeho konci si dovolil i oslavné gesto. Těsně před cílem zastavil, poklekl na jedno koleno a namířil prstem směrem k fanouškům. "Užíval jsem si to. Počítám s tím, že už v dalších závodech tuhle příležitost mít nebudu," uvedl s úsměvem patnáctinásobný světový šampion.

Z mužů dosud drží rekord v počtu čtyř zlatých medailí na jednom mistrovství světa Francouz Martin Fourcade (2016) a Norové Emil Hegle Svendsen (2013) a Ole Einar Björndalen (2005, 2009). Böovi se podobný počin povedl na MS v Östersundu před čtyřmi lety.

O jedno zlato více získaly mezi ženami Němka Laura Dahlmeierová (2017) a Norka Marte Olsbuová Röiselandová (2020). V posledních letech se závodní rekordy posouvají i díky nově zavedeným disciplínám.

Druhý týden jsou na programu v Oberhofu vytrvalostní závody, smíšená štafeta dvojic, mužská štafeta a závěrečný závod s hromadným startem. "Budu k nim přistupovat jako všichni ostatní. Před každými závody se pokusím udělat vše správně," uvedl Bö, který svou aktuální formu označil za nejlepší v životě.

Pochval se dočkal i od konkurentů. Podle krajana Sturly Holma Laegreida je Bö "mimozemšťan, který jede jinou ligu", Němec Johannes Kühn zase prohlásil, že Norovy výkony jsou "působivé, ale ne překvapivé, neboť takhle jezdí celou zimu". Před trojnásobným vítězem Světového poháru smekl i Tomáš Mikyska: "To co tu předvádí, je neskutečné," dodal český závodník.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď