Sněmovní výbor vyslechne Růžičku (ANO), chce také spis případu

foto V Praze pokračovala 19. prosince schůze Poslanecké sněmovny. V horní řadě zleva jsou předseda sněmovny Radek Vondráček a místopředsedové Vojtěch Filip a Jan Hamáček. V prostřední řadě zleva ministr vnitra Lubomír Metnar, ministr životního prostředí Richard Brabec, premiér Andrej Babiš, ministr zahraničí Martin Stropnický, ministryně obrany Karla Šlechtová, ministr spravedlnosti Robert Pelikán, ministr dopravy Dan Ťok, ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová, ministr školství Robert Plaga a ministr kultury Ilja Šmíd. V dolní řadě ministryně financí Alena Schillerová, předsedkyně rozpočtového výboru Miloslava Vostrá a místopředseda sněmovny Petr Fiala.

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor dnes přerušil projednávání soudní žádosti o vydání poslance ANO Pavla Růžičky (ANO) k trestnímu stíhání. Bude chtít kopii vyšetřovacího spisu, Růžičku pozve na některou z příštích schůzí. Novinářům to po jednání výboru řekl předseda Stanislav Grospič (KSČM). Jde o obvyklý postup výboru v těchto záležitostech.

Policie obvinila Růžičku ještě před sněmovními volbami jako radního Postoloprt na Lounsku kvůli údajně nevýhodnému prodeji obecního domu. Růžička vinu necítí a předem řekl, že požádá dolní komoru, aby ho vydala.

Výbor pozve také vyšetřovatele a státního zástupce, řekly novinářům členky výboru Taťána Malá (ANO) a Kateřina Valachová (ČSSD). Zpravodajem soudní žádosti výbor podle Grospiče určil Marka Bendu (ODS). Výbor doporučuje plénu, zda má poslance k stíhání vydat, nebo ne.

Členové výboru se k projednání Růžičkova případu vrátí později než 9. ledna, kdy se uskuteční další schůze. Na ní se mají podle Grospiče dál zabývat jen policejní žádostí o vydání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka v případu Čapí hnízdo.

Růžička čelí obvinění pro podezření z porušení povinností při správě cizího majetku. Policie v případu stíhá i dalších devět městských zastupitelů. Růžička už dřív uvedl, že trestní oznámení podal neúspěšný uchazeč o nemovitost, který je prý zároveň jeho politický konkurent. Zvolením do dolní komory získal imunitu a stíhání muselo být přerušeno.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 17:00 13°C

Celá předpověď