Sněmovna přerušila na neurčito dvojicí z mimořádných schůzí vyvolaných ANO

foto Ilustrační foto - Místopředseda Sněmovny Karel Havlíček vystoupil na schůzi Poslanecké sněmovny, 10. února 2023, Praha.

Praha - Sněmovna dnes přerušila na neurčito podle předchozích dohod dvojici mimořádných schůzí, které vyvolalo opoziční ANO k dostupnosti některých léků a k návrhu předsedy Andreje Babiše na pětileté zmrazení platů vrcholných politiků. Stalo se tak v přestávce mezi druhým čtením a závěrečným schvalováním sporné vládní novely o snížení červnové valorizace důchodů, které začne dnes v 08:00.

Termín zahájení už svolané dvojice schůzí závisel právě na postupu současné mimořádné schůze svolané z podnětu koaličních poslanců k penzijní novele, která čelí rozsáhlým opozičním obstrukcím. Otázka, jak se vypořádat s dvojící schůzi vyvolaných ANO, poslancům zabrala v pátek asi tři čtvrtě hodiny.

Opoziční ANO vyvolalo v poslední době ještě další čtyři mimořádné schůze, a to k návrhu na zvýšení rodičovského příspěvku o třetinu s jeho pravidelnou valorizací, k cenám potravin, k situaci v České poště a k ekonomickým a sociálním dopadům zavedení automobilové emisní normy Euro 7. Sněmovna se na nich sejde postupně ve středu 8. března odpoledne.

Předsedkyně klubu ANO Alena Schillerová v pátek oznámila, že nechá svolat schůze k lékům a k platům politikům znovu, aby se na nich poslanci sešli v normálním termínu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je sobota 3. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď