Sněmovna je opět kompletní, tři noví poslanci složili slib

foto Petr Pávek (STAN) složil poslanecký slib na schůzi Poslanecké sněmovny 28. listopadu v Praze.

Praha - Sněmovna je opět kompletní. V úvodu dnešní schůze složili poslanecký slib starosta Milovic Milan Pour, lékařka Eva Matyášová (oba ANO) a bývalý starosta Jindřichovic pod Smrkem Petr Pávek (STAN). V dolní komoře nahradili středočeskou hejtmanku Jaroslavu Pokornou Jermanovou, podnikatele a bývalého senátora Jiřího Hlavatého (oba ANO) a hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu (STAN).

Trojice se vzdala mandátů v pátek v závěru první povolební schůze dolní komory. Pour (52), Matyášová (58) a Pávek (54) za ni nastoupili do Sněmovny jako první náhradníci na příslušných kandidátních listinách.

Jermanová a Půta krok zdůvodnili tím, že nechtějí hromadit funkce. Chtějí se věnovat regionům. Oba dostanou po třech měsících odchodné, byť se účastnili jen tří jednacích dnů. Ze zákona jde o jeden měsíční poslanecký plat 71.000 korun.

Hlavatý se bude opět ucházet o místo v Senátu v lednových doplňovacích volbách na Trutnovsku, které způsobil. Pokud by v nich neuspěl, i jemu vznikne nárok na odchodné ve stejné výši.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 19. listopadu 2018

Očekáváme v 17:00 1°C

Celá předpověď