Sněmovna bude příští týden jednat v úterý a ve středu

foto Ilustrační foto - Schůze Sněmovny pokračovala 11. března 2020 v Praze.

Praha - Sněmovna bude příští týden jednat v úterý a ve středu. Poslanci by měli probrat všechny předlohy, které předložila nebo ještě předloží vláda ve stavu legislativní nouze kvůli koronavirové krizi. Zákonodárci by se měli stejně jako minulý týden sejít z preventivních důvodů zhruba v polovičním počtu, sněmovní budovy budou pro veřejnost uzavřeny. ČTK o tom informoval tiskový odbor po dnešní schůzi organizačního výboru.

Řádná dubnová schůze s obvyklým programem začne o týden později, než bylo původně plánováno. Poslanci se na ní sejdou v úterý 21. dubna. S týdenní přestávkou na jednání výborů by mohla trvat až dva týdny.

V úterý budou poslanci rozhodovat o prodloužení nouzového stavu, který by jinak skončil v sobotu 11. dubna. Následovat má nejméně jedna schůze k vládním předlohám.

Poslanci by měli projednat například dluhopisovou novelu o České národní bance, úpravu přijímacích zkoušek na vysoké školy a snížení administrativní zátěže úřadů práce. Sněmovna také posoudí výplatu 25.000 korun drobným podnikatelům a dalším osobám samostatně výdělečně činným postiženým koronavirovou krizí. Zákon ostře kritizuje opozice, ministerstvo financí chce návrh ještě upravit.

Sněmovních změn by se mohl dočkat také třeba balíček opatření ministerstva spravedlnosti. Obsahuje odklad podávání insolvenčních návrhů, zastavování dlouhodobě bezvýsledných exekucí a změkčení podmínek oddlužení. Vláda zatím do Sněmovny poslala i uzákonění pravomoci policistů a strážníků pokutovat překročení vládních krizových opatření na místě, prodloužení zkoušek realitních makléřů a změny v povinnostech uchazečů o zaměstnání.

Poslanci se na zatím poslední schůzi sešli v úterý 24. března. Z plánovaných protikrizových zákonů schválili zvýšení schodku letošního státního rozpočtu, pozastavení elektronické evidence tržeb, změny v ošetřovném, odpuštění části zdravotního a sociálního pojištění drobným podnikatelům a úpravu přijímacích zkoušek na střední školy a odklad maturit.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 29. října 2020

Očekáváme v 23:00 7°C

Celá předpověď