Sněmovna bude na návrh KSČM jednat o stabilizaci financí

foto Ministryně financí Alena Schillerová (vlevo) a předsedkyně rozpočtového výboru Miloslava Vostrá na schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2017 v Praze.

Praha - Sněmovna se bude příští úterý zabývat tím, že jí vláda do konce září nepředložila aby zpracovala koncepci konsolidace veřejných financí pro období 2021 až 2027. Sněmovna k tomu vládu vyzvala z popudu KSČM letos v červenci, když schvalovala poslední letošní navýšení schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun. Zařazení debaty o kontrole plnění tohoto usnesení Sněmovny dnes rovněž navrhla poslankyně této strany a předsedkyně rozpočtového výboru Miloslava Vostrá.

Poslancům řekla, že pokud vláda navrhla takový schodek, bylo by od ní férové, aby poslancům sdělila nějakou vizi, jak se se schodky vypořádat v následujících letech. Poukázala na to, že se blíží projednávání rozpočtu na příští rok. Vláda v něm navrhuje schodek 320 miliard korun.

Vostrá uvedla, že 6. října obdržela dopis od premiéra Andreje Babiše (ANO). V něm však bylo podle ní napsáno zhruba to, že vláda bude postupovat v souladu se zákonem o rozpočtové odpovědnosti.

Výsledkem debaty příští týden má být podle předsedkyně Vostré konstatování, že vláda nedodržela termín, který jí Sněmovna stanovila. Sněmovna by měla stanovit náhradní termín do 30. října, aby ho Sněmovna mohla projednat současně s návrhem rozpočtu na příští rok.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 24. listopadu 2020

Očekáváme v 23:00 0°C

Celá předpověď