Sněhové závěje se budou na horách tvořit i v sobotu

foto Ilustrační foto - Silnice na Vysočině jsou 9. ledna 2019 kvůli sněžení sjízdné jen s opatrností, místy se tvoří sněhové jazyky. Kvůli vzpříčenému kamionu v obci Stáj na Jihlavsku se na silnici mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou vytvořila kolona stojících nákladních vozů. Potíže s projetím měl i sypač.

Praha - Sněhové jazyky a závěje se budou vlivem větru místy tvořit ve vyšších polohách Česka i v noci na sobotu a v sobotu. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Upozornění platí pro polohy nad 700 metrů nad mořem. Sněžení a vítr komplikují zejména na horách dopravu už několikátý den a například Jablonec nad Nisou a Moldava na Teplicku kvůli přívalům sněhu vyhlásily kalamitní stav.

"Frontální systém postoupí v noci na sobotu z našeho území k jihovýchodu a během soboty začne počasí u nás od západu ovlivňovat další frontální systém," odůvodnili meteorologové další tvorbu sněhových jazyků a závějí.

V souvislosti s tím doporučují řidičům, aby při jízdě sledovali dopravní zpravodajství a jezdili opatrně. Lidé na horách by měli dbát pokynů Horské služby.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je středa 24. července 2019

Očekáváme v 3:00 21°C

Celá předpověď