Sněhová bouře v Dánsku donutila nejméně 25 lidí přespat v prodejně IKEA

foto Ilustrační foto - Obchod IKEA v německém Günthersdorfu 14. prosince 2020.

Aalborg (Dánsko) - Zákazníci a zaměstnanci prodejny IKEA ve městě Aalborg na severu Dánska museli přespat kvůli sněhové bouři v obchodě. Domů se nemohlo vrátit nejméně 25 lidí. V prodejně povečeřeli, koukali se na televizi a přespali v showroomu. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Část severního Dánska zasáhla ve středu silná sněhová bouře, 300 lidí přečkalo noc na letišti v Aalborgu. Ve městě napadlo nejméně 25 centimetrů sněhu. Policie kvůli povětrnostním podmínkám nedoporučovala, aby lidé v oblasti sedali za volant.

O přístřeší v prodejně IKEA požádalo též několik lidí z vedlejšího obchodu s hračkami. Vedoucí prodejny Peter Elmrose uvedl, že skupina přespala v showroomu, kde jsou postele, matrace a rozkládací pohovky. "Je to pro nás samo sebou nová situace," řekl místnímu listu Nordjyske.

Mezi zákazníky uvězněnými v obchodě byl i Erik Bangsgaard s manželkou. "Shromáždili jsme se v kantýně, kde jsme dostali jídlo i pití a byla tam televize," uvedl. "Se situací jsme nemohli nic dělat. Byli jsme jen opravdu rádi, že jsme v úkrytu," řekl deníku Ekstra Bladet.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je neděle 16. ledna 2022

Očekáváme v 9:00 0°C

Celá předpověď