Smutná doběhla i v druhém závodu Ski Classics pátá

foto Kateřina Smutná (vpředu) v druhém závodu seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics Toblach - Cortina d'Ampezzo (na snímku z 24. ledna 2021).

Cortina d'Ampezzo (Itálie) - Páté místo obsadila Kateřina Smutná v druhém závodu seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics Toblach - Cortina d'Ampezzo. Zopakovala tak týden starý výsledek ze švýcarské La Diagonely. Vyhrála Švédka Lina Korsgrenová, za kterou Smutná na trati dlouhé 38 kilometrů ztratila 4:43 minuty.

Závod v Itálii se měl konat v sobotu, ale kvůli očekávanému sněžení byl o den odložen. Pořadatelé museli změnit i trať a zkrátit ji o čtyři kilometry. Kvůli nebezpečí lavin běželi lyžaři dva okruhy - muži startovali 40 minut po ženách. Trať měla náročnější profil a nekončila v Cortině.

"Na těch tratích Světového poháru mi to moc nechutnalo. Jsou tam prudké výjezdy, měla jsem občas krizi, bolely mě nohy. Pak se to ale zase vždycky naštěstí rozjelo," uvedla Smutná v tiskové zprávě. S pátým místem byla spokojená. "Byla jsem na tom asi lépe než minulý týden, ale ještě to není úplně ono," řekla členka eD system Bauer Teamu.3

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 9. března 2021

Očekáváme v 3:00 -5°C

Celá předpověď