Smartwings začaly nabízet lety Eurowings z Prahy ve svých prodejních kanálech

foto Ilustrační foto - Letadlo společnosti Smartwings.

Praha - Český letecký dopravce Smartwings a německé aerolinky Eurowings zahájili dnes spolupráci při nabídce svých letů. Smartwings budou pod svými letovými kódy nabízet 16 linek Eurowings z Prahy, letenky na tyto spoje tak budou prodávat i přes své prodejní kanály. Později bude lety Smartwings nabízet i německý dopravce. Dnes o tom informovaly obě letecké společnosti. Obě aerolinky si od spolupráce slibují posílení svých pozic v Praze.

Spolupráce v rámci tzv. codesharingu zahrnuje 16 destinací, kam nyní Eurowings z Prahy pravidelně létají. Konkrétně jde o lety do Kolína nad Rýnem, Hamburku, Düsseldorfu, Bristolu, Birminghamu, Kodaně, Barcelony, Atén, Larnaky, Heraklionu, Málagy, Alicante, Stockholmu, Fara, Říma a na Mallorku.

"Díky spolupráci s Eurowings můžeme pro naše zákazníky rozšířit nabídku letů o lety operované společností Eurowings a umožnit jím pohodlné spojení do ještě širšího portfolia destinací,“ řekl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Śéf Eurowings Jen Bischof vyzdvihl načasování spolupráce. "Po dvou letech, kdy jsme byli zavřeni doma, je touha cestovat silnější než kdy dříve. V současné době zaznamenáváme strmý nárůst rezervací nejen v České republice, ale na všech našich linkách,“ uvedl generální ředitel společnosti Eurowings.

Smartwings a Eurowings jsou dva ze tří dopravců, kteří provozují na pražské letišti vlastní základnu. Tím třetím je Ryanair. Smartwings budou v rámci letního letového řádu nabízet z Prahy pravidelné linky do 51 destinací. K novinkám bude patřit linka na Santorini. Pravidelné linky a charterové lety bude Smartwings během léta provozovat také z regionálních letišť v Brně, Ostravě, Pardubic a Karlových Varů.

Eurowings otevřely svou základnu v Praze loni na podzim. Společnost v hlavním městě zatím umístila dvě letadla Airbus, letos flotilu doplní další letoun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je úterý 21. března 2023

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď