Slovenští hokejisté nepatří do špičky, ale zlepšili se, píše tisk

foto Ilustrační foto - Utkání skupiny A mistrovství světa v hokeji: Rusko - Slovensko, 14. května 2018 v Kodani. Smutní slovenští hráči po prohře 0:4.

Bratislava - Slovenští hokejisté popáté za sebou nepostoupili na světovém šampionátu do vyřazovacích bojů a potvrdili, že už delší dobu nepatří do světové špičky. Na turnaji v Dánsku se ale Slováci zlepšili, komentoval slovenský tisk výkony svěřenců kanadského trenéra Craiga Ramsayho. Ti skončili v kodaňské skupině A pátí o bod za postupujícím Švýcarskem.

"Pátý rok v řadě chybějí slovenští hokejisté ve čtvrtfinále mistrovství světa. Za posledních 11 let se mezi nejlepší osmičku šampionátu podívali jen dvakrát. Nelichotivá bilance, která musí snad i největšímu optimistovi otevřít oči o aktuálním postavení slovenského hokeje," napsal deník Šport.

Šampionát v Dánsku podle listu ale potvrdil, že slovenskému hokeji se vyplatí fandit. Za hlavní příčinu rozloučení s turnajem již po utkáních v základní skupině označil Šport nevyrovnanost výkonů.

"Slováci hráli jako přesýpací hodiny. Jednou byli nahoře, jednou dole. Chvíli hráli dobře, chvíli nadprůměrně, chvíli hrozně. Absence vítězné mentality je náš dlouhodobý problém," uvedl deník.

List Pravda napsal, že země pod Tatrami již delší dobu nepatří mezi světovou hokejovou špičku. "První šestka se jí dávno vzdálila - výsledky a zejména kvalitou. Ani mezi zeměmi druhého sledu nehrají Slováci prim," napsal list. Dodal nicméně, že na turnaji v Dánsku slovenští hokejisté udělali krok vpřed a že angažování kanadského kouče byla správná cesta.

Podle listu Denník N stále platí, že Slováci již nemají hráče světové třídy, ale systém hry naznačuje, že si to dokázali přiznat. "Pokud jde o hru slovenského týmu, máme dvě zprávy. Jednu dobrou, jednu špatnou. Ta dobrá je, že slovenský tým hrál na hranici svých možností. Ta špatná je, že ty možnosti nejsou bůhvíjaké," napsal list.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je středa 24. října 2018

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď