Slovenští fotbalisté prohráli v Česku zaslouženě, píšou Slováci

foto Utkání skupiny B2 fotbalové Ligy národů: ČR - Slovensko, 18. listopadu 2020 v Plzni. Marek Hamšík ze Slovenska na konci zápasu.

Bratislava - Slovenští fotbalisté v utkání Ligy národů proti Česku neukázali téměř nic a zaslouženě sestoupili do nižší divize soutěže, píšou slovenská média. Český tým zvítězil ve středu v Plzni 2:0, federální derby vyhrál počtvrté za sebou a vybojoval postup do elitní ligy A.

"Trenér Štefan Tarkovič vyslal v Plzni téměř to nejlepší, co měl k dispozici. Svěřenci ovšem výkonem neoslnili, byli slabším týmem a zaslouženě prohráli," napsal na svém webu list Šport. Dodal, že Slováci v duelu kromě jiného nedokázali zachytávat české útoky, za oporu slovenského výběru označil brankáře Marka Rodáka.

Podle listu Sme Slováci ani v jednom utkání Ligy národů nebyli lepší než soupeř a ani v jednom nedominovali. "To samé platilo i ve středu v Česku. Soupeř ve druhém poločasu hru pohodlně kontroloval," uvedl deník.

Sme soudí, že slovenští fotbalisté na podzim soustředili všechny síly do nakonec úspěšné baráže o postup na evropský šampionát a Liga národů se dostala na vedlejší kolej. Doplnil, že reprezentační výběr neměl na to, aby zvládl souběžně dvě soutěže.

"Češi měli utkání od začátku po kontrolou, zaslouženě zvítězili 2:0 a postoupili do elitní A-divize této soutěže. Čechům na rozdíl od Slováků vycházel rychlý přechod z obrany do útoku," napsal list Denník N. "Naděje se rozplynuly. Nevýrazní Slováci padli v derby a sestoupili," konstatoval list Pravda.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pátek 4. prosince 2020

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď