Slovenský tisk: Demonstrace na Letné byla asi největší od r.1989

foto Na Letenské pláni v Praze se 23. června 2019 konala demonstrace za nezávislost justice a lepší vládu, kterou uspořádala iniciativa Milion chvilek.

Bratislava - Nedělní demonstrace v Praze proti premiérovi Andreji Babišovi a za nezávislost justice byla patrně největším protestem za posledních 30 let v Česku, píše dnes slovenský tisk. Noviny také otiskly fotografie davu demonstrantů na Letné v Praze.

"Po třiceti letech zaplnili Letnou. Po pádu komunismu si mysleli, že to již nebude třeba, ale premiér Babiš podle nich ohrožuje demokracii," napsal list Sme. Podle deníku se k milionového protestu z roku 1989 demonstranti nepřiblížili, Letná ale vypadala zaplněná. List také napsal, že zatímco před 30 lety tam v období takzvané sametové revoluce z pódia přednesl projev také současný český prezident Miloš Zeman, tentokráte tam chyběl. Babiše zároveň označil za Zemanova chráněnce.

"Letenská pláň v Praze: 250.000 lidí protestovalo proti premiérovi," napsal nejčtenější slovenský list Nový čas, který demonstraci označil za vyvrcholení protestů za nezávislost justice a za rezignaci Babiše.

"Série protestů ve vícero českých městech v neděli vyvrcholila a Češi vyšli do ulic, aby ukázali svou nespokojenost týkající se údajného Babišova zneužívání dotací a konfliktu zájmů. Vrásky na čele jim dělá nezávislost české justice po té, co Babiš na post ministra spravedlnosti dosadil Marii Benešovou," uvedl list Plus Jeden deň.

"Letná: Čtvrt milionu lidí proti Babišovi," napsal list Pravda, podle kterého šlo možná o největší demonstraci za uplynulých 30 let. Deník také připomenul, že velký protest se uskutečnil již na začátku června na pražském Václavském náměstí a následně se konaly demonstrace v regionech.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 16. září 2019

Očekáváme v 7:00 13°C

Celá předpověď