Slovensko zasypal sníh, řidiči mají problémy

foto Ilustrační foto - Silné sněžení doprovázené prudkým větrem paralyzovalo 30. prosince dopravu zhruba na polovině Slovenska. Sněhové jazyky a závěje se vytvářely také na silnici první třídy č. 61 u Piešťan.

Bratislava - Slovensko v noci na dnešek zasypal sníh, je na celém západě a v centrální části sousední země. Uzavřeno je několik silnic, zejména v horských průsmycích. Vyhnout by se řidiči měli i hraničnímu přechodu Makov na hranici s Českou republikou. Motoristé musí na Slovensku počítat s ledovkou a neupravenými cestami, píše server SME.sk. Na příjezdech do Bratislavy se řidiči mohou zdržet až tři hodiny, zpoždění nabírají také vlaky.

V noci na dnešek sněžilo na celém západním a středním Slovensku, podle SME.sk napadlo deset až 20 centimetrů sněhu a během dneška by mohlo napadnout dalších 15 centimetrů. Řidiči hlásí neodhrnutý sníh na silnicích, popadané stromy a uvízlé kamiony.

Až třícentimetrovou vrstvou kašovitého sněhu jsou podle informací serveru stellacentrum.sk pokryty vozovky na dálnici D1 na úseku mezi Bratislavou a Sencem a na některých rychlostních komunikacích včetně R1 mezi Trnavou a Nitrou. V obou směrech byla uzavřena silnice mezi Lučencem a Veľkým Krtíšem.

Na horských přechodech mají problémy nejen kamiony, ale i osobní automobily. Některé horské přechody jsou uzavřeny pro kamiony o délce nad deset metrů. Horské průsmyky Donovaly, Šturec, Vernár a Štiavnické bane byly uzavřeny zcela.

Hasiči například v Banskobystrickém kraji několikrát zasahovali při odstraňování stromů, které spadly na silnici v důsledku hustého sněžení. Kvůli popadaným stromům jsou neprůjezdné i některé úseky železničních tratí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 16. října 2018

Očekáváme v 17:00 21°C

Celá předpověď