Slovensko pošle do klání o Oscara koprodukční drama Budiž světlo

foto Slovenský herec Milan Ondrík ve filmu Budiž světlo.

Bratislava - Drama Budiž světlo režiséra Marka Škopa, které vzniklo ve slovensko-české koprodukci, pošle Slovensko do klání o Oscara za nejlepší mezinárodní hraný film. Podle slovenských médií o tom rozhodla Slovenská filmová a televizní akademie.

Zakončení 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, 6. července 2019. Slovenský herec Milan Ondrík převzal Cena za nejlepší mužský herecký výkon za roli ve filmu Budiž světlo. Škop ve filmu vypráví příběh otce, který pracuje v Německu a po návratu za rodinou do vlasti na vánoční svátky zjistí, že jeho nejstarší syn je členem polovojenské mládežnické skupiny a čelí nařčení ze šikování a smrti spolužáka.

Slovenský herec Milan Ondrík získal za hlavní roli ve snímku cenu za mužský herecký výkon na letošním ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Podle slovenského listu Sme se film Budiž světlo stal slovenským kandidátem na Oscara ještě před tím, než bude v zemi pod Tatrami uveden do kin.

Loni vyslalo Slovensko do boje o Oscara film režiséra Martina Šulíka Tlumočník s Jiřím Menzelem v titulní roli. Snímek do užšího výběru v soutěži o nejlepší cizojazyčný film ale nepostoupil. Letos se tato kategorie Oscarů přejmenovala na mezinárodní hraný film.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 7. července 2020

Očekáváme v 19:00 19°C

Celá předpověď