Slovensko má nejvíce hospitalizovaných s koronavirem od května

foto Odběr vzorků pro testování na koronavirus - ilustrační foto.

Bratislava - Na Slovensku v pondělí výrazněji stoupl počet hospitalizovaných v souvislosti s koronavirovou nákazou. Dosáhl nového maxima od letošního května, kdy v zemi doznívala silná druhá vlna koronavirové nákazy. Vyplývá to z dnešních údajů slovenského ministerstva zdravotnictví.

Ve slovenských nemocnicích v úvodu tohoto týdne přibylo 158 pacientů s potvrzeným covidem-19 nebo s podezřením na toto onemocnění a celkově jich bylo 1302. Zhruba desetina z nich potřebuje umělou plicní ventilaci.

Před měsícem bylo v souvislosti s koronavirem hospitalizováno na Slovensku 500 lidí. Právě v září tempo šíření koronavirové infekce v zemi výrazněji zrychlilo. Minulý týden pak laboratoře na pětimilionovém Slovensku pět dnů po sobě potvrdily přes 3000 nových případů nákazy. V pondělí přibylo dalších 2850 infikovaných.

Některé slovenské nemocnice kvůli stoupajícímu počtu pacientů s koronavirem už dříve omezily vykonávání plánovaných operací. Ani rychlejší tempo šíření covidu-19 v zemi výrazněji nezvýšilo zájem obyvatel o očkování proti tomuto onemocnění. Slovensko se v EU řadí ke státům s nejnižším podílem naočkovaných obyvatel.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je středa 8. prosince 2021

Očekáváme v 3:00 -1°C

Celá předpověď