Slovensko hlásí výraznější nárůst nových případů infekce

foto Testování na koronavirus - ilustrační foto.

Bratislava - Slovensko má za čtvrtek nejvíce laboratorně potvrzených případů koronavirové nákazy za posledních více než pět měsíců. Výrazněji se také zvýšil počet hospitalizovaných pacientů v souvislosti s koronavirovou nákazou a dosáhl maxima od začátku června. Vyplývá to z dnešních údajů slovenských úřadů. Ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský tento týden uvedl, že podle odhadu se šíření infekce v zemi do konce září výrazněji zrychlí. Slovensko v očkování proti nemoci covid-19 zaostává za průměrem EU.

Laboratoře na pětimilionovém Slovensku za čtvrtek zjistily 902 nově infikovaných koronavirem, což je nejvíce případů od 13. dubna. S pozitivním výsledkem skončila desetina z celkového počtu vykonaných testů.

Slovenské nemocnice přijaly ve čtvrtek 139 pacientů s covidem-19 nebo s podezřením na toto onemocnění. Celkový počet zmíněných pacientů tak vystoupil na 393, což je nejvíce od začátku června.

Počtem obyvatel dvojnásobně větší Česká republika potvrdila za čtvrtek 550 nových případů nemoci covid-19. V nemocnicích je v souvislosti s koronavirem podle posledních údajů 158 lidí.

Lengvarský ve čtvrtek řekl, že na konci září Slovensko zaznamená denní přírůstky do 3000 infikovaných a že počet pacientů v nemocnicích v souvislosti s koronavirovou nákazou vystoupí na 500 až 750. Za dřívější druhé vlny koronavirové infekce bylo v nemocnicích přes 4000 takových pacientů.

Kvůli nynějšímu šíření koronaviru Slovensko v řadě okresů zpřísňuje karanténní opatření, která se týkají například podmínek konání hromadných akcí nebi fungování různých provozů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 9. srpna 2022

Očekáváme v 9:00 23°C

Celá předpověď