Slavnosti rajčat v Břeclavi navštívilo kolem 5000 lidí

foto Slavnosti rajčat se konaly 11. srpna v Břeclavi. K ochutnání byly i rajčatové deserty (na snímku).

Břeclav - Slavnosti rajčat v Břeclavi dnes navštívilo odhadem kolem 5000 lidí. ČTK to řekl pořadatel Petr Vlasák. Lidé mohli ochutnat rajčata v různých formách ve 40 stáncích včetně tříchodového menu herečky Markéty Hrubešové. O hudební doprovod se postarala Midnight Coffee Session z Brna a Peter Lipa.

Před začátkem akce v Břeclavi pršelo. "Vše jsme chystali za deště, ale na začáteční desátou hodinu se počasí umoudřilo a vše začalo dobře. Na akci se protočilo několik tisíc lidí a už kolem poledne byly stánky vyjezené," uvedl Vlasák.

Podle něj bylo potřeba jídlo několikrát doplňovat. Stánky na slavnostech měly restaurace, ale i obchody se zdravou výživou. "Lidé mohli ochutnat sušená rajčata, grilovaná, nakládaná, plněná masem, ale také polévky," vyjmenoval pořadatel. K dostání byly i omáčky a těstoviny. Součástí byla i ochutnávka kuchyní z Mexika, Maďarska, Guatemaly nebo Ruska.

Slavnosti rajčat se konaly 11. srpna v Břeclavi. Svůj stánek tu měla i herečka Markéta Hrubešová (na snímku). Tříchodové menu nabídla i Hrubešová. Skládalo se ze studené polévky, italské rajčatové směsi a noků se slaninou, rajčat a hrášku. Slavnosti se konaly v Břeclavi už popáté. "Chtěl jsem udělat nějakou novou akci ve městě. Festivaly mi přijdou jako dobrá záležitost pro setkávání lidí. Ohledně rajčat nikdo nic nedělal a v Břeclavi je má každý na balkóně a na zahradách," uvedl Vlasák.

O hudební doprovod se postarala skupina Midnight Coffee Session z Brna, která kombinuje cimbál a jazz. Závěr obstarala jazzová legenda Peter Lipa. Přichystaný byl i program pro děti. Mohly skákat přes cuketovou špagetu jako přes švihadlo a o zábavu se jim staral i pouliční cirkus Kašpaři.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 18. července 2019

Očekáváme v 15:00 25°C

Celá předpověď