Slavii vynese letošní účast v Lize mistrů přes půl miliardy

foto Ilustrační foto - Utkání 5. kola skupiny F fotbalové Ligy mistrů: SK Slavia Praha - Inter Milán, 27. listopadu 2019 v Praze. Hráči Slavie se radují z gólu Tomáše Součka (vlevo).

Praha - Fotbalové Slavii Praha vynese letošní účast v Lize mistrů přes půl miliardy korun. Nejvýraznější položku vydělal český šampion postupem do základní skupiny, za který UEFA vyplácí 15,25 milionu eur (asi 389 milionů korun). Za loňským rekordem Plzně však červenobílí výrazně zaostali, Západočeši si přišli na přibližně 800 milionů.

Vedle bonusu za postup do skupiny slávisté získali finance za dvě remízy, které v šesti zápasech uhráli. Za bod UEFA vyplácí týmům 900 tisíc eur, Pražané si tedy výsledky na hřišti přišli na zhruba 46 milionů korun. Mohli získat více, kdyby například hned v prvním duelu skupiny v Miláně nedostali v nastavení vyrovnávací gól na 1:1.

Dalších nejméně 28 milionů korun dostanou slávisté v hodnocení klubového koeficientu za posledních deset let. Tento systém distribuce odměn UEFA měl premiéru v minulé sezoně. Celková částka se dělí na jednotlivé akcie v hodnotě 1,108 milionu eur a Slavia by jako nejhůře umístěný klub měla získat právě jeden díl. Plzeň před rokem násobila tuto částku sedmi.

Další finance vynesl Pražanům prodej vstupenek a také dostanou podíl z prodeje televizních práv. Přesné částky nejsou známy, mělo by jít o několik desítek milionů korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je sobota 29. února 2020

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď