27. ligové kolo: Slavia udolala Příbram, Liberec vyhrál v Jablonci

foto ČTK pool*** Utkání 27. kola první fotbalové ligy: 1. FK Příbram - Slavia Praha, 2. června 2020 v Příbrami. Zpředu Nicolae Stanciu ze Slavie a Emmanuel Antwi z Příbrami.

Praha - Fotbalisté vedoucí Slavie se ve 27. kole první ligy na hřišti poslední Příbrami trápili a výhru 1:0 úřadujícím mistrům zařídil až v 82. minutě střídající Petar Musa. Pražané vedou neúplnou tabulku o 11 bodů před Plzní, která ve středu hraje v Ostravě. Liberec v podještědském derby zvítězil v Jablonci rovněž 1:0 a vystřídal severočeského rivala na třetím místě.

Příbram, která v sobotu v Olomouci dosáhla první ligové výhry po 18 kolech (2:1), dlouho držela s favoritem krok. Přestože Slavia častěji držela míč, příliš velkých šancí si nevypracovala, i když Nicolae Stanciu dvakrát trefil tyčku. Hosty zachránil až v závěru pohotovou střelou chorvatský útočník Musa, jenž se desátým gólem v sezoně zařadil mezi šest nejlepších střelců soutěže.

Slávisté i ve třetím kole po koronavirové přestávce zvítězili bez inkasované branky a Příbram v lize porazili poosmé za sebou. Středočeši ve třetím utkání pod trenérem Pavlem Horváthem poprvé prohráli a na předposlední Opavu v neúplné tabulce ztrácejí bod.

Podještědské derby bez diváků rozhodl v 80. minutě nejlepší liberecký střelec Tomáš Malinský sedmým ligovým gólem v ročníku. Už v prvním poločase dostal míč do jablonecké branky Jan Kuchta, ale jeho trefa po zásahu videorozhodčího neplatila kvůli zpracování rukou.

Slovan v nejvyšší soutěži porazil soupeře poprvé po pěti zápasech a naplno bodoval v sedmi z posledních osmi kol. Jablonec si nespravil chuť po sobotním debaklu 0:5 na Slavii, vyhrál jediný z posledních šesti ligových duelů a klesl na čtvrtou příčku o dva body za Liberec.

Mladá Boleslav doma remizovala se Zlínem 1:1 a příliš si nevylepšila renomé po sobotním výprasku 1:7 v Plzni. Oba týmy nezvítězily ani ve třetím zápase po restartu nejvyšší soutěže, "Ševci" dokonce jako jediný prvoligový tým stále čekají na premiérovou jarní výhru.

Obě branky padly už v úvodním poločase. Zlín vedl od 21. minuty po vlastním gólu Alexeje Tatajeva, už za tři minuty odpověděl Lukáš Budínský desátou trefou v ligovém ročníku. Boleslav zůstala v tabulce osmá, zlínské mužstvo je čtrnácté.

Ve středu je na programu dalších pět utkání 27. kola. Druhá Plzeň se představí v Ostravě, Sparta hostí Teplice, České Budějovice doma vyzvou Olomouc, Slovácko v Uherském Hradišti hraje s Karvinou a Opava přivítá Bohemians 1905.

Statistika zápasů 27. ligového kola:

--------

FK Jablonec - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 80. Malinský. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka - Orel (video). ŽK: Hübschman, Pilík - Karafiát, Zeman, Baluta, Rondič. Bez diváků.

FK Mladá Boleslav - Fastav Zlín 1:1 (1:1)

Branky: 24. Budínský - 21. vlastní Tatajev. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler. ŽK: Douděra, Túlio, Hubínek - Džafič, Conde. Bez diváků.

1. FK Příbram - Slavia Praha 0:1 (0:0)

Branka: 82. Musa. Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Horák - Machálek (video). ŽK: Hilál, Hellebrand (oba Slavia). Bez diváků.

1. Slavia 27 21 4 2 55:8 67
2. Plzeň 26 17 5 4 54:22 56
3. Liberec 27 14 3 10 47:34 45
4. Jablonec 27 12 7 8 43:37 43
5. Ostrava 26 11 7 8 37:28 40
6. Sparta 26 10 8 8 47:35 38
7. Slovácko 26 10 8 8 31:30 38
8. Mladá Boleslav 27 11 5 11 44:46 38