Slavia začne cestu za obhajobou triumfu v poháru proti Ústí

foto Finále českého fotbalového poháru MOL Cup: Slavia Praha - FK Jablonec, 9. května v Mladé Boleslavi. Hráči Slavie se radují z vítězství a zisku poháru.

Praha - Fotbalisté pražské Slavie začnou cestu za obhajobou triumfu v domácím poháru MOL Cupu domácím zápasem s lídrem druhé ligy Ústím nad Labem. Sparta nastoupí na půdě divizní Polné a ligový mistr z Plzně se představí na hřišti třetiligového Vyškova. Rozhodl o tom dnešní los v Praze. Oficiálním hracím termínem 3. kola je středa 26. září.

Až v této fázi vstoupí do domácího poháru všech pět účastníků letošních předkol evropských pohárů - Plzeň, Slavia, Jablonec, Olomouc a Sparta. V osudí bylo všech 16 ligových týmů, neboť v 2. kole poháru tentokrát nevypadl žádný celek z nejvyšší soutěže.

Slávisté jsou hlavně rádi, že se vzhledem k náročnému programu při skupině Evropské ligy představí doma. V Edenu je čeká souboj s aktuálním lídrem druhé ligy, který v MOL Cupu vyřadil nejprve Mariánské Lázně a pak Kladno.  

Červenobílí s Ústím nad Labem v poháru v minulosti dvakrát vypadli. V roce 2012 na severu Čech podlehli na penalty po remíze 2:2 a před třemi lety prohráli 2:4.

"Jsme velmi spokojeni, protože hrajeme doma, takže fanoušci ani tým nemusí cestovat. My chceme vyhrát každý zápas, každou soutěž, kterou hrajeme," řekl člen slávistického představenstva Jiří Bílek.

Naopak další dva zástupci ve skupině evropských pohárů Jablonec a Plzeň budou muset cestovat. Finalista minulého ročníku Jablonec nastoupí v druholigových Pardubicích a účastníka Ligy mistrů Plzeň čeká ještě delší cesta do Vyškova.

"Nechtěli jsme nikam moc daleko cestovat, bohužel na nás vyšel Vyškov. Musíme se s tím poprat a musíme postoupit," uvedl šéf sportovního úseku Viktorie Plzeň František Mysliveček.

Pro pětitisícovou Polnou na Vysočině bude zápas se Spartou velkou událostí. "Bude to pro nás zajímavý výjezd, určitě i pro naše fanoušky. Bude to velký svátek i pro celou Polnou. Chceme uspět v každé soutěži, takže rozhodně nehrozí, že bychom tento zápas podcenili," řekl generální ředitel Sparty Adam Kotalík.

Hned šest prvoligových týmů bude hrát doma. Vedle Slavie se před svými fanoušky představí i Bohemians 1905, Olomouc, Karviná, Příbram a Opava.

Los 3. kola domácího fotbalového poháru MOL Cupu

(úřední hrací termín 26. září):

Vltavín - Teplice, Polná - Sparta Praha, Slavičín - Zlín, Vyškov - Plzeň, Radotín - Slovácko, Sokolov - Ostrava, Opava - Jihlava, Příbram - Vlašim, Karviná - Táborsko, Bohemians Praha 1905 - České Budějovice, Chrudim - Mladá Boleslav, Brno - Liberec, Slavia Praha - Ústí nad Labem, Olomouc - Třinec, Pardubice - Jablonec, Žižkov - Dukla Praha.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je neděle 25. srpna 2019

Očekáváme v 15:00 25°C

Celá předpověď