15. kolo: Slavia vstoupila do jara výhrou, uspělo i Slovácko

foto Utkání 15. kola první fotbalové ligy: Slavia Praha - Sigma Olomouc, 16. ledna 2021 v Praze. Hráči Slavie se radují z gólu. Na trávníku klečí brankář Olomouce Aleš Mandous.

Praha - Fotbalisté Slavie vstoupili do jarní části první ligy výhrou 3:1 nad Olomoucí a se zápasem k dobru vedou tabulku o šest bodů před Jabloncem. Slovácko se v 15. kole po výhře 2:0 nad Karvinou posunulo na čtvrtou příčku, zatímco Mladá Boleslav po remíze 1:1 s Brnem ani v pátém utkání pod vedením bývalého reprezentačního trenéra Karla Jarolíma nevyhrála.

Slavia sice od 15. minuty prohrávala po gólu Breiteho, ale obhájci titulu díky dvěma penaltám ještě do pauzy otočili stav. V 19. minutě srovnal Kúdela a ve 39. minutě obrátil skóre z dorážky po neproměněném pokutovém kopu Kuchta. Stejný hráč pak přidal po hodině hry pojistku a Slavia v nejvyšší soutěži bodovala už 26 utkání po sobě.

Na čtvrtou příčku se posunulo Slovácko, které po výhře nad Karvinou zvítězilo ve třetím utkání za sebou. O třech bodech pro domácí rozhodli chvíli po přestávce Daníček z penalty a Kliment. Snížit mohl v 73. minutě Papadopulos, ale brankář Nemrava si s jeho pokutovým kopem poradil. Karviná, která venku v lize prohrála teprve podruhé v sezoně, je desátá.

Brno v záchranářském duelu v Mladé Boleslavi vedlo po brance Pernici z prvního poločasu, ale na konečných 1:1 vyrovnal Matějovský. Domácí záložník tak oslavil návrat po komplikovaném zranění achilovky, kvůli kterému naposledy nastoupil poprvé od loňského ledna.

Středočeši, kteří v závěru hráli bez vyloučeného Dancáka, prodloužili čekání na výhru na sedm kol a stále drží patnáctou příčku, která jako poslední zaručuje záchranu. Od šestnáctého Brna ho však dělí pouze lepší skóre. Oba celky mají tříbodový odstup od poslední Opavy, jež se šesti nováčky v sestavě remizovala 0:0 se Zlínem a sedm kol nevyhrála. Fastav čeká na vítězství pět zápasů.

V posledním dnešním utkání pátý Liberec remizoval 1:1 s Bohemians 1905. Skóre v úvodním poločase otevřel Jhon Mosquera, po změně stran vyrovnal Matěj Pulkrab, který se rovněž prosadil proti bývalému týmu. "Klokani" venku získali teprve druhý bod v aktuální sezoně a jsou třináctí.

Statistika sobotních zápasů 15. ligového kola:

--------

FK Mladá Boleslav - Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)

Branky: 60. Matějovský - 39. Pernica. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Hock - Cieslar (video). ŽK: Dancák - Fousek. ČK: 89. Dancák. Bez diváků.

SFC Opava - Fastav Zlín 0:0

Rozhodčí: Petřík - Nádvorník, Horák. ŽK: Čvančara, Tiéhi, Březina - Vraštil, Cedidla. Bez diváků.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Branky: 13. Mosquera - 70. Pulkrab. Rozhodčí: Lerch - Flimmel, L. Matoušek - Franěk (video). ŽK: Mikula, Karafiát - Bederka. Bez diváků.

1. FC Slovácko - MFK Karviná 2:0 (0:0).

Branky: 51. Daníček z pen., 58. Kliment. Rozhodčí: Hrubeš - Hájek, Ratajová - Adámková (video). ŽK: Hofmann - Papadopulos, Šindelář. Bez diváků.

Slavia Praha - Sigma Olomouc 3:1 (2:1)

Branky: 39. a 61. Kuchta, 19. Kúdela z pen. - 15. Breite. Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Hrabovský - Adam (video). ŽK: Kuchta, Hromada - Vepřek. Bez diváků.