Slavia se chce stát jarním mistrem a vyhrát domácí pohár

foto Trenér Slavie Praha Jindřich Trpišovský vystoupil 14. února 2018 v Praze na tiskové konferenci před zahájením jarní části první fotbalové ligy.

Praha - Fotbalisté pražské Slavie se chtějí stát jarním ligovým mistrem, alespoň udržet druhé místo v tabulce a vyhrát domácí pohár. Obhájce titulu se zároveň během nadcházejícího půlroku pokusí dokončit změnu herního stylu pod novým trenérem Jindřichem Trpišovským, který v prosinci nahradil odvolaného Jaroslava Šilhavého.

Sportovní ředitel Slavie Praha Jan Nezmar vystoupil 14. ůnora 2018 v Praze na tiskové konferenci před zahájením jarní části první fotbalové ligy. "Sezona se rozběhla tak, že pomýšlet na nejvyšší místo je dost ošidné. Ale byli bychom rádi, kdybychom minimálně udrželi druhé místo. Jsme ve hře v poháru a chceme ho vyhrát," řekl na tiskové konferenci nový sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar, který stejně jako Trpišovský přišel v zimě z Liberce.

"Nicméně hlavním cílem pro následující půlku sezonu, který realizační tým dostal, je přebudovat mužstvo a upravit herní způsob tak, abychom v létě byli co nejvíce konkurenceschopní směrem k Evropě. Abychom na evropské scéně byli schopni odehrát lepší zápasy a hráli co nejmodernějším a ofenzivnějším stylem," dodal Nezmar.

Slavia coby obhájce ztrácí na vedoucí Plzeň 14 bodů a od páté Sparty ji dělí jen čtyři body. "Pokusit se o zázrak je naše povinnost kvůli sobě i fanouškům, ale já jsem spíš pragmatik, a když už tak vystudovaný matematik. Jestli se nepletu, mistr nikdy neprohrál víc než pět zápasů. A k tomu bychom museli všechno vyhrát, to je velmi málo pravděpodobné. Pokusíme se aspoň ten náskok co nejvíc stáhnout," řekl Nezmar.

"Klademe si ty nejvyšší cíle, takže se pokusíme získat ze všech týmů nejvíc bodů na jaře, což by znamenalo jarního mistra. A minimálně obhájení příčky, na které jsme. Naším přáním je vyhrát pohár a mít nějakou trofej, nějaký týmový úspěch," doplnil Trpišovský.

Slavii se během zimní pauzy snažil vtisknout nový styl - hrát běhavější, kombinačnější a ofenzivnější fotbal a vysoko napadat. "Nejsme kouzelníci, abychom teď řekli, že jsme připraveni na 100 procent. Změn je hodně, styl je hodně náročný. Někteří se s tím nesetkali. Když uděláte chybu, je to náchylné na to, že se něco nepovede," řekl Trpišovský.

V zimní přípravě Slavia odehrála sedm utkání s bilancí tří výher, tří porážek a remízy. V generálce porazila Ostravu 3:2 a do jara vstoupí zápasem v Jihlavě.

"Nějaké porodní bolesti to přinese, třeba nějaké přestřelky jako v Ostravě. Nesmíme z toho uhnout, musíme to vypilovat, nesmíme se nechat zdeptat nějakým neúspěchem. Nějakou chvilku to bude trvat. Proto jsme každý den hodinu u videa, chyb je moc. Poznáme to podle videí, až budeme stoprocentně připraveni, video bude deset minut. Nejvíc nás ještě trápí zakládání útoků," dodal Trpišovský.

Do Slavie si přivedl několik posil, které pod ním hrály v Liberci. Ze Slovanu přišli brankář Ondřej Kolář a Ondřej Kúdela, z francouzské ligy Lukáš Pokorný a z hostování se vrátili druhý nejlepší střelec ligového podzimu Stanislav Tecl a Ruslan Mingazov. Naopak v Edenu skončily dvě ze tří hvězdných letních zahraničních posil Halil Altintop a Ruslan Rotaň, brankář Jan Laštůvka, Dušan Švento a Petr-Egil Flo.

K dokonalosti nám schází asi 40 procent, řekl slávista Hušbauer

Fotbalisté Slavie si po zimním příchodu trenéra Trpišovského v přestávce zvykali na nový herní styl a podle záložníka Josefa Hušbauera jim ještě chybí 40 procent k ideálu. Sedmadvacetiletý středopolař nicméně věří, že červenobílí budou silnější než na podzim.

Útočník Slavie Praha Josef Hušbauer vystoupil 14. února 2018 v Praze na tiskové konferenci před zahájením jarní části první fotbalové ligy. "Myslím, že jsme na nějakých 60 procentech, těch 40 procent nám schází, aby to bylo úplně dokonalé. V generálce v Ostravě (výhra 3:2) bylo vidět, že nám ještě chybí více klidu v rozehrávce. Chceme víc kombinovat, ne nakopávat a někdy jsme zbytečně panikařili. Jinak věřím, že hra po zemi bude naše velká zbraň," řekl novinářům Hušbauer.

Se spoluhráči v zimě pilovali ofenzivnější a běhavější hru. "Příprava byla taková náročnější. Asi jsme věděli, co každému chybí, že na tenhle styl, co chceme hrát, potřebujeme mít asi lepší kondici, než jsme měli. Takže jsme ze začátku dělali spíš na kondici a pak už na novém stylu. Je to náročný styl, uvidíme, jak to bude fungovat. Důležité bude, abychom chytili začátek. Je možné, že první zápasy nebudou ideální, ale věřím, že do budoucna to bude dobré. Věřím, že budeme silnější než na podzim," uvedl.

"Pro nás středové hráče znamená nový styl více se zapojovat jak do ofenzivy, tak do defenzivy. Víc si nabíhat, víc toho oběhat, když budeme hrát presink, tak být hodně vysoko. Budeme hrát hodně útočně i na takové riziko, že se může stát, že když někdo vypadne, může jít soupeř do brejku dva na jednoho," přiblížil reprezentační záložník.

Slavia ztrácí na vedoucí Plzeň 14 bodů a Hušbauer nad obhajobou titulu už příliš nepřemýšlí. "Za mě těžké, 14 bodů je hodně, je jen 14 zápasů. Když se nám bude dařit, budeme vyhrávat a Plzeň bude ztrácet, tak třeba pět kol před koncem nad tím můžeme přemýšlet. Ale v tuhle chvíli bychom měli myslet na to, abychom udrželi druhé místo a hráli fotbal, jaký chceme," prohlásil Hušbauer.

Zatímco na Plzeň ztrácí Slavia 14 bodů, před pátou Spartou má jen čtyřbodový náskok. "Sparta zase hodně posílila, přišli zahraniční hráči. Nechali si tam trenéra, což znamená, že nechtějí jít jinou cestou, že věří této. Je to jeden z velkých konkurentů. Myslím, že Sparta bude určitě silnější, než byla na podzim," mínil bývalý hráč Sparty.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 13:00 7°C

Celá předpověď