Slavia před zápasem s Dortmundem uctila památku zesnulého Gotta

foto Slavia Praha - Borussia Dortmund, utkání 2. kola základní skupiny F fotbalové Ligy mistrů, 2. října 2019 v Praze. Slavia uctila před zápasem památku zesnulého zpěváka Karla Gotta.

Praha - Fotbalová Slavia před domácím utkáním 2. kola základní skupiny Ligy mistrů s Dortmundem uctila památku zesnulého Karla Gotta, který v úterý zemřel ve věku 80 let. Fanoušci obou klubů po rozcvičce hráčů na počest nejslavnějšího českého zpěváka přibližně dvě minuty vestoje tleskali a připomněli si legendu poslechem české a poté německé verze hitu Včelka Mája.

Minuta ticha před výkopem zápasu nešla u Evropské fotbalové unie UEFA, pod kterou režim utkání Ligy mistrů spadá, narychlo vyjednat. Čtvrt hodiny před začátkem duelu, kdy končila rozcvička, se Edenem rozezněla píseň Včelka Mája a na obrazovkách běžely černobílé záběry s Gottem. Celý stadion povstal a přes dvě minuty tleskal. Mnozí fanoušci neskrývali dojetí.

K české legendě měl vztah i Dortmund, Gott totiž Borussii v roce 1996 nazpíval klubovou hymnu ve stylu hitu Včelka Mája. Slavný zpěvák byl velmi populární v celém Německu. "Odpočívej v pokoji, Karle Gotte," uvedla Borussia na sociální síti během dne.

Gott měl blízko i ke Slavii. "Den si již nejde užít. Můžeme jen bojovat a zkusit vyhrát na Vaši počest. Čest Vaší památce, Mistře!" uvedl na twitteru předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. Přání mu nevyšlo, Slavia s Dortmundem prohrála 0:2 a nenavázala na překvapivou úvodní remízu 1:1 z Milána s Interem.

"Celé Česko dnes zastihla smutná zpráva, ve věku 80 let zemřel nejslavnější český zpěvák Karel Gott. Člověk, který měl kromě hudby blízko i ke sportu, sám působil jako fotbalový brankář. Mistře, odpočívejte v pokoji," doplnil slávistický klub.

Gott zemřel po těžké nemoci. V polovině září oznámil, že trpí akutní leukémií a ambulantně se léčí. S vážnými zdravotními problémy bojoval i v roce 2016, v listopadu předchozího roku mu bylo diagnostikováno nádorové onemocnění mízních uzlin.

Gott byl nejslavnějším českým zpěvákem populární hudby. Vydal skoro tři stovky alb a je rekordmanem v počtu ocenění Zlatý a Český slavík.