Slavia po výtržnostech zřídí výbor pro komunikaci s fanoušky

foto Předseda představenstva fotbalového klubu SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík vystoupil 10. dubna 2019 v Praze na tiskové konferenci před úvodním utkáním čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy s londýnskou Chelsea.

Praha - Fotbalová Slavia Praha v reakci na poslední problémy s vlastními fanoušky zřídí pozici vysokého představitele klubu pro komunikaci s příznivci. Červenobílí zároveň plánují založit výbor pro komunikaci s fanoušky, do kterého pozvali například Lukáše Valu, bývalého šéfa severní tribuny, kde sídlí "kotel".

"Tento týden jsme jednali s fanouškovskými sdruženími. Za vedení klubu musím říci, že nás tento týden naplnil optimismem. Věříme v dialog. Zřídíme pozici vysokého představitele klubu pro komunikaci s fanoušky. Zřídíme výbor pro komunikaci s fanoušky, do kterého jsme pozvali představitele a osobnosti jako Lukáše Valu, ale také představitele bezpečnostní komunity," řekl Tvrdík na tiskové konferenci před úvodním zápasem čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea, kam nezvykle dorazil.

Pražané odehrají čtvrteční domácí duel s londýnským klubem bez 1900 fanoušků na severní tribuně. Disciplinární komise UEFA uzavřela tři sektory na stadionu jako trest za výtržnosti v zápase s Genkem. "Dostali jsme trest za vulgární napadání představitele UEFA, došlo také ke vhazování předmětů na hrací plochu. Byly to kelímky, zapalovače nebo baterky. Dvakrát došlo k zasažení rozhodčího a jednou hráče. Je to situace, pro kterou nemáme na našem fotbalovém stadionu žádnou toleranci. Dostali jsme trest také za stání fanoušků na schodech a použití pyrotechniky," uvedl Tvrdík.

S fanoušky z "kotle" byl problém i v zápasech na domácí scéně. V utkání s Libercem někteří z nich naráželi na vietnamský původ libereckého gólmana Filipa Nguyena a při poháru s Karvinou zase vulgárně nadávali rodině někdejšího slávistického kouče a bývalého sparťana Františka Straky.

"V případě, že to nepůjde po dobrém, jsme připraveni k razantnímu postupu, jako je vybavení stadionu nejmodernějším kamerovým systémem umožňujícím identifikaci a současně efektivní vymáhání sankcí, jako je zákaz vstupu na stadion. Chci poprosit fanoušky, abychom to udělali v dobrém a abychom si společně užili nejen zápas, ale také další utkání," řekl Tvrdík.

Připustil, že trest od UEFA je pro něj hodně bolestivý. "Mezi fanoušky, kteří se na stadion nedostanou, panuje velká míra rozhořčení. Všichni mají pocit, že pro ně můžeme udělat něco mimořádného. Dlouho mě nic nemrzelo tak, jako když se lidé tělesně postižení, neslyšící a jiné komunity fanoušků obrací přímo na vedení klubu. Tak smutnou situaci jako v poslední dnech a hodinách jsem nezažil. Měl jsem 150 zpráv a telefonátů s prosbou. Pro mě je to smutná situace. Je to zápas desetiletí. Tím, že lidé nemohou na zápas jít, trpím s nimi," řekl Tvrdík.

S fanoušky se shodl na řešení většiny problémů. "Shodli jsme se na nulové toleranci házení předmětů na plochu, použití pyrotechniky na čtvrtečním zápase a napadání představitelů, funkcionářů, ať už UEFA, FAČR nebo vedení klubů. Diskutujeme a věřím, že se nám podaří vyřešit problém stání na schodech. Pro nás to je velice problematická situace, se kterou se potýkají i jiné kluby. Schody na tribuně Sever se natírají na žluto, bude na nich stát pořadatelská služba," dodal bývalý ministr obrany.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je sobota 21. září 2019

Očekáváme v 15:00 20°C

Celá předpověď