Slavia odletěla do Španělska, získala Hilála z Bohemians

foto Utkání 14. kola první fotbalové ligy: Bohemians Praha 1905 - FK Teplice, 2. listopadu 2018 v Praze. Zleva Tomáš Kučera z Teplic a Abdalláh Hilál z Bohemians.

Praha - Fotbalisté pražské Slavie hned na startu zimní přípravy odletěli na soustředění nedaleko španělské Marbelly. S aktuálním lídrem prvoligové tabulky odcestovaly na kemp všechny tři dosavadní posily - záložníci Lukáš Masopust s Petrem Ševčíkem a obránce Alex Král. Vedení klubu získalo do kádru bahrajnského reprezentačního útočníka Júsufa Hilála z Bohemians 1905.

Hilál se stal čtvrtou zimní posilou Slavie, byť jaro ještě v jejím dresu nestráví. Před ním už aktuální lídr ligové tabulky získal záložníky Lukáše Masopusta s Petrem Ševčíkem a obránce Alexe Krále.

Hilál přišel do Bohemians v létě a na podzim v lize odehrál 15 kol, v nichž dal pět branek. To z něj dělá aktuálně nejlepšího střelce "Klokanů". Momentálně se s Bahrajnem chystá na mistrovství Asie.

"Hilál se stává poslední zimní posilou Slavie. Jarní část ligy zůstane na hostování v současném klubu Bohemians. Slavia naplnila klíčové body své přestupové strategie a hráčský kádr pro jarní část ligy považuje za uzavřený," uvedl Tvrdík na twitteru. Na jak dlouho Slavia s Hilálem podepsala smlouvu, neuvedl.

Hilála si hodně přál slávistický trenér Jindřich Trpišovský. "Je to jedno z jmen, které jsme hodně sledovali. Samozřejmě útočníků je málo. Má skvělé dispozice, líbil se nám hodně," řekl Trpišovský novinářům ještě předtím, než byl transfer dotažen.

Se Slavií do Španělska neodletěli marodi Jakub Hromada a Stanislav Tecl. Matěj Valenta bude hostovat v druholigovém Ústí nad Labem, Lukáš Pokorný míří na hostování do Bohemians 1905 a v jiném týmu by měl na jaře působit i brankář Martin Vantruba. Marko Alvir se bude připravovat s juniorkou. Peter Olayinka, Ibrahim Traoré, Simon Deli, Michael Ngadeu a Mick van Buren se z logistických důvodů připojí až přímo ve Španělsku, naopak s mužstvem odletěli mladíci brankář Jakub Markovič a Tomáš Vlček.

V týmu zatím zůstává Jan Matoušek, který přišel v průběhu podzimu z Příbrami a postupně ztratil místo v sestavě. "Padla nějaká doba hájení v uvozovkách. Musí si vydupat svoje místo na slunci. Absolvuje oba kempy a uvidíme, kam se propracuje. Pokud do užšího kádru, tak by zůstal. Pokud by to vypadalo, že vytížení nebude takové, tak by pro něj bylo dobré mít trvalou praxi. Tak jsou majitelé klubů domluveni," řekl Trpišovský.

"Maximálně zabojovat o místo na slunci chci i Jakub Jugas. Bavili jsme se spolu, že do toho vletí rovnýma nohama. A někdy v Portugalsku si s hráči sedneme a seznámíme je s tím, jaká je jejich aktuální role v týmu," dodal.

Je rád, že má tři posily hned na startu přípravy. "Na podzim bylo na Balutovi a Olayinkovi vidět, že se k týmu připojili až deset dní před soutěží. Honza Matoušek až během sezony. Pro hráče je strašně důležité se aklimatizovat v klubu, Slavia jako velkoklub je specifická. Teď mají pět šest týdnů na to se ztotožnit s týmem a jeho filozofií," uvedl Trpišovský.

Další velké posilování už Slavia nechystá. "Nás je až moc, není to nafukovací. Samozřejmě mapujeme trh, ale spíš se soustředíme na hráče, kteří by přišli do budoucna," uvedl Trpišovský.

Slávisté budou ve Španělsku do 10. ledna pracovat hlavně na kondici. Po návratu do Česka je čeká přípravné utkání s Ústím nad Labem a poté sehrají tři zápasy na herním kempu v Portugalsku. Liga vzhledem k nadstavbové části začne už 9. února. "I my trenéři se s tím setkáváme poprvé, příprava je atypická. Volili jsme dva delší kempy v zahraničí s kratším meziblokem. Když vidím dnešní počasí, těšíme se do tepla hodně," řekl Trpišovský.

Seznam hráčů na startu přípravy Slavie:

Brankáři: Ondřej Kolář, Přemysl Kovář, Jakub Markovič,

obránci: Jan Bořil, Simon Deli, Vladimír Coufal, Michal Frydrych, Jakub Jugas, Alex Král, Ondřej Kúdela, Michael Ngadeu, Tomáš Vlček, Jaroslav Zelený,

záložníci: Alexandru Baluta, Josef Hušbauer, Lukáš Masopust, Tomáš Souček, Miroslav Stoch, Jan Sýkora, Petr Ševčík, Ibrahim Traoré, Jaromír Zmrhal,

útočníci: Peter Olayinka, Muris Mešanovič, Milan Škoda, Mick van Buren, Jan Matoušek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 18. července 2019

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď