Slavia má rekord v neprůstřelnosti, Dukla poprvé bodovala

foto Utkání 8. kola první fotbalové ligy: 1. FC Slovácko - Slavia Praha, 16. září 2018 v Uherském Hradišti. Hráči Slavie se radují z gólu.

Praha - Slavia v osmém kole fotbalové ligy vyhrála 3:1 na hřišti Slovácka a v tabulce jí stále patří první místo o skóre před Plzní. Pražané navíc navzdory inkasované brance překonali rekord nejvyšší soutěže v neprůstřelnosti na hříštích soupeřů. Prvních bodů se dočkala poslední Dukla, kterou nový kouč Roman Skuhravý dovedl k vítězství 2:0 nad Libercem.

Slavia sice nastoupila bez zraněných opor Škody, Sýkory, Jugase nebo Deliho, ale i tak si došla pro jasné vítězství. Rozhodly o něm góly Kúdely, Coufala a Tecla. Domácí trefili tyč a břevno a až v závěru snížil z pokutového kopu Daníček.

Slavia v lize na soupeřově hřišti inkasovala po 758 minutách, čímž stanovila nový rekord nejvyšší soutěže. Dosavadní maximum patřilo Spartě, která v roce 1997 nedostala venku gól 725 minut.

Dukle první bodový zisk zajistili Djuranovič a z penalty dvě minuty před koncem Schranz. Domácím vyšla soutěžní premiéra pod Skuhravým, ale nadále zůstávají poslední v tabulce, ale už jen o skóre za Olomoucí. Liberec vyšel naprázdno po pěti utkáních a klesl na deváté místo.

Jablonci nevyšla generálka na úvodní zápas Evropské ligy proti Rennes, s Mladou Boleslaví po gólech Přikryla, nejlepšího ligového střelce Komličenka a Takácse prohrál 0:3. Domácí sice středočeský celek přestříleli 27:6, ale hosty podržel gólman Šeda.

Osmé kolo uzavře pondělní souboj Ostravy se Spartou. Letenským patří v tabulce čtvrté místo a od Baníku na páté příčce je dělí jediný bod.

Výsledky 8. kola první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Slavia Praha 1:3 (0:2)

Branky: 82. Daníček z pen. - 26. Kúdela, 30. Coufal, 57. Tecl. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Caletka. ŽK: Kubala, Daníček, Hofmann - Bořil. Diváci: 5627.

* * *

FK Teplice - MFK Karviná 2:1 (2:0)

Branky: 31. Žitný, 38. Vaněček - 79. Ramírez. Rozhodčí: Ginzel - Mokrusch, Hrabovský. Král - Ramírez, Ba Loua, Panák. Diváci: 2628.

* * *

FK Jablonec - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:2)

Branky: 28. Přikryl, 34. Komličenko, 67. Takács. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Kubr. ŽK: Holeš, Doležal - Konaté, Ladra, Mareš. Diváci: 3011.

* * *

Dukla Praha - Slovan Liberec 2:0 (0:0)

Branky: 62. Djuranovič, 88. Schranz z pen. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Melichar. ŽK: Potočný (Liberec). Diváci: 2376.