Sparta otočila duel s Olomoucí, Jablonec remizoval na Slovácku

foto Utkání 25. kola první fotbalové ligy: AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc, 16. března 2019 v Praze. Zleva Michal Sáček ze Sparty a Šimon Falta z Olomouce.

Praha - Fotbalisté Sparty díky dvěma penaltám otočili zápas 25. kola první ligy s Olomoucí a doma vyhráli 2:1. Třetí tým tabulky v jarní části sezony i pošesté zvítězil a stáhnul náskok druhé Plzně na pět bodů. V dalším sobotním programu Liberec porazil Zlín 1:0, Ostrava remizovala 1:1 s Mladou Boleslaví a Slovácko hrálo bez branek s Jabloncem.

Sparta se bez zraněného kapitána Dočkala v prvním poločase hledala a těsně před pauzou na Letné inkasovala po Faltově přesné střele. Po změně stran ale Pražané přidali a mezi 72. a 77. minutou Kanga otočil skóre ze dvou pokutových kopů. Šance Olomouce pak ještě snížil Nešpor svým vyloučením po druhé žluté kartě.

Svěřenci Zdeňka Ščasného tak využili páteční porážky Plzně 1:2 v Teplicích a po minulém triumfu 4:0 nad Viktorií opět ztenčili náskok úřadujících mistrů. Hanáci v lize zaváhali po sérii čtyř výher a jsou desátí.

Zápas mezi Libercem a Zlínem rozhodl v 21. minutě čtvrtým gólem po zimním příchodu do Slovanu Libor Kozák. Severočeši zvítězili po dvou porážkách, naopak hosté po dvou výhrách nebodovali a prohráli počtvrté z šesti jarních kol. V tabulce má Zlín na šestém místě už jen dvoubodový náskok na sedmou Mladou Boleslav a osmý Liberec.

Pátá Ostrava v dalším souboji o první šestku udržela na Mladou Boleslav pětibodový náskok. Baník doma vedl gólem Václava Procházky ze čtvrté minuty, ale Středočeši ještě před poločasem srovnali zásluhou střídajícího Murise Mešanoviče. Ostravské mužstvo bodovalo po třech porážkách za sebou, Boleslav na jaře ani pošesté nepoznala přemožitele.

Slovácko si proti Jablonci připsalo třetí nerozhodný výsledek po sobě a v tabulce zůstalo na 11. místě. Vyrovnaný duel bez velkých šancí mohl v závěru rozhodnout Jan Juroška, ale hostující brankář Vlastimil Hrubý jeho hlavičku zneškodnil. Jablonec tak se Slováckem v nejvyšší soutěži neprohrál podesáté v řadě a upevnil si čtvrtou příčku.

Pražská Dukla v pátek zvládla záchranářskou bitvu s Karvinou a po domácí výhře 2:1 soupeře odsunula na poslední místo. Na lavičce Slezanů nevyšla premiéra trenérovi Františku Strakovi.

První Slavia může před reprezentační přestávkou navýšit vedení už na devět bodů, pokud zvítězí v Příbrami. Druhý nováček Opava se rovněž v neděli představí na hřišti dalšího pražského celku Bohemians 1905.

Statistika sobotních zápasů 25. ligového kola:

--------

Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)

Branky: 4. Procházka - 43. Mešanovič. Rozhodčí: Berka - Kříž, Kubr. ŽK: Diop - Jugas, Hájek, Přikryl, Komličenko, Matějovský, Hubínek, Mašek. Diváci: 10.593.

1. FC Slovácko - FK Jablonec 0:0

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vitner. ŽK: Kalabiška, Navrátil - Hovorka, Hrubý. Diváci: 3786.

Slovan Liberec - Fastav Zlín 1:0 (1:0)

Branka: 21. Kozák. Rozhodčí: Královec - Hájek, Poživil - Adam (video). ŽK: Mara, Nešický - Bartošák, Matejov. Diváci: 3348.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 2:1 (0:1)

Branky: 72. a 77. obě z pen. Kanga - 45. Falta. Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Fišer - Orel (video). ŽK: Frýdek, Costa, Štetina, Kanga - Houska, Sladký, Beneš, Nešpor. ČK: 80. Nešpor. Diváci: 11.307.