Plzeň zdolala Opavu až díky penaltě, Olomouc prohrála i v Příbrami

foto Utkání 8. kola první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - SFC Opava, 15. září 2018 v Plzni. Zleva brankář Opavy Vojtěch Šrom, Jaroslav Svozil z Opavy a Ubong Ekpai z Plzně.

Praha - Fotbalisté Příbrami v 8. kole první ligy porazili doma Olomouc 1:0 gólem Miroslava Slepičky z 58. minuty. Nováček po třetí výhře v této sezoně nejvyšší soutěže poskočil v neúplné tabulce na šesté místo. Naopak Sigmě nepomohla ani reprezentační přestávka a nadále se trápí. Plzeň v osmém kole první ligy zdolali nováčka Opavu 1:0 až díky penaltě Patrika Hrošovského z 87. minuty a doma vyhráli i čtvrtý zápas v sezoně. Obhájci titulu se vrátili do čela neúplné tabulky o dva body před Zlín a tři body před Slavii, která má k dobru nedělní duel na půdě Slovácka.

Výsledky 8. kola první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - SFC Opava 1:0 (0:0)

Branka: 87. Hrošovský z pen. Rozhodčí: Berka - Vlček, Vitner. ŽK: Hořava - Puškáč, Juřena. Diváci: 9636.

* * *

1. FK Příbram - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 58. Slepička. Rozhodčí: Matějček - Pelikán, Antoníček. ŽK: Slepička, Mingazov, Tregler - Zahradníček, Kalvach, Jemelka. Diváci: 4825.

Neděle:

15:00 Dukla Praha - Slovan Liberec, FK Jablonec - FK Mladá Boleslav, FK Teplice - MFK Karviná,

18:00 1. FC Slovácko - Slavia Praha.