Slavia a Sparta se ostře ohradily proti sportovnímu průzkumu NSA

foto Utkání 10. kola první fotbalové ligy: Sparta Praha - Slavia Praha, 6. prosince 2020 v Praze. Zleva Abdallah Sima ze Slavie a Ondřej Čelůstka ze Sparty.

Praha - Proti kontroverznímu průzkumu Národní sportovní agentury (NSA), podle něhož fotbal co do sledovanosti a provozování výrazně zaostal za ostatními sporty, ostře vystoupily i Slavia a Sparta. Oba pražští rivalové se ve společném prohlášení ohradili také proti tomu, aby výzkum sloužil jako jedno z kritérií pro rozdělování státních dotací. Oba kluby jsou připraveny přispět na profesionálně provedený průzkum.

NSA zveřejnila v úterý průzkum o atraktivitě sportů. Z pohledu divácké sledovanosti se podle něj fotbal umístil až na osmém místě a v atraktivitě pro samotné provozování byl dokonce až sedmnáctý. Proti průzkumu se už v minulých dnech ohradili šéfové Fotbalové asociace ČR a Ligové fotbalové asociace, která v Česku řídí profesionální soutěže. Dnes se přidaly i dva nejslavnější tuzemské ligy.

"Slavia a Sparta se důrazně ohrazují proti tomu, aby byl sportovní výzkum, provedený Ondřejem Špačkem a prezentovaný Národní sportovní agenturou, použit jako podkladový materiál pro stanovení klíče pro rozdělování miliard korun ze státních dotací pro sport. Renomované průzkumné agentury výzkum označily za velmi problematický a neodborně zpracovaný, počínaje dotazníkem a konče jeho interpretací. Takto neprofesionálně provedený průzkum nelze jako kritérium dotace v žádném případě akceptovat," uvedly pražské kluby ve společném prohlášení.

"Pokud NSA chce marketingové průzkumy veřejného mínění při rozdělování státních dotací zohledňovat, což považujeme za velmi diskutabilní, navrhujeme, aby nový průzkum oblíbenosti a atraktivity sportů v ČR zpracovala minimálně jedna renomovaná mezinárodní agentura. Navíc s podmínkou, že o účelnosti a zaměření takového výzkumu bude vedena diskuze se zástupci sportovních svazů. Jsme připraveni se na nákladech profesionálně provedeného výzkumu finančně podílet," dodaly slávistický lídr ligové tabulky a aktuálně třetí Sparta.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je úterý 9. března 2021

Očekáváme v 3:00 -5°C

Celá předpověď