Slavia a Plzeň se dohodly na smírném řešení Buchovy kauzy

foto Ilustrační foto - Utkání 14. kola první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - Slavia Praha, 23. prosince 2020 v Plzni. Zleva Pavel Bucha z Plzně a Oscar ze Slavie.

Praha - Fotbalové kluby Slavia Praha a Viktoria Plzeň a její záložník Pavel Bucha se ve sporu ohledně neoprávněné výpovědi reprezentanta do 21 let ze smlouvy v Edenu dohodli na smírném řešení. Jeho součástí je i nespecifikovaná finanční kompenzace. Podle verdiktu rozhodčího senátu Fotbalové asociace ČR z loňského května měli Pražané od Viktorie a Buchy dostat bezmála deset milionů korun.

"V rámci smíru byla urovnána i otázka finanční kompenzace. Podmínky smíru jsou podle dohody zúčastněných důvěrné a žádné další podrobnosti nikdo ze zúčastněných nebude blíže komentovat," uvedly oba kluby v prohlášení na webových stránkách.

Bucha se před třemi lety prosadil do slávistického A-týmu, ale s vedením se nedohodl na podmínkách nové smlouvy a byl přeřazen do "béčka". Talentovaný záložník v červenci 2018 s pražským klubem rozvázal kontrakt a jako volný hráč posílil Plzeň. Slavia se obrátila na sbor rozhodců FAČR, který stížnosti úřadujícího mistra vyhověl a ukončení smlouvy označil za neoprávněné. Rozhodnutí ale nebylo pravomocné a obě strany se vůči němu mohly odvolat.

Dvaadvacetiletý Bucha se po návratu z hostování v Mladé Boleslavi v roce 2019 stal jedním z klíčových hráčů Plzně. Mělnický rodák v aktuální sezoně ve 20 ligových utkáních zaznamenal šest gólů a pět asistencí, což z něj dělá nejproduktivnějšího fotbalistu Viktorie.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 28. února 2021

Očekáváme v 3:00 1°C

Celá předpověď