Slavia a Karviná vyhrály, Jablonec opět venku neuspěl

foto Brankář Bohemians Tomáš Fryšták.

Praha - Fotbalisté Slavie v 7. kole první ligy doma deklasovali 4:0 Bohemians 1905, přestože ve vršovickém derby kvůli středeční odvetě play off Ligy mistrů s Kluží nastoupili s mnoha náhradníky. Obhájci titulu vedou neúplnou tabulku o šest bodů. Druhý Jablonec v Příbrami překvapivě utrpěl debakl 0:4. Karviná v gólově bohatém sobotním programu zvítězila ve Zlíně 4:1, dočkala se první výhry v sezoně a opustila poslední místo.

Slavii v Edenu poslal v deváté minutě do vedení Josef Hušbauer a po přestávce zvýraznili náskok favorita Michal Frydrych, Ondřej Kúdela a střídající Ibrahim Traoré. Hosté od 59. minutě dohrávali bez vyloučeného Kamila Vacka.

"Sešívaní" vyhráli šesté z dosavadních sedmi kol a ideálně se naladili na domácí odvetu s Kluží, v níž budou hájit náskok 1:0 z Rumunska a útočit na postup do základní skupiny prestižní soutěže. Bohemians prohráli i čtvrtý venkovní duel ligové sezony a se Slavií ve vršovickém derby utrpěli nejtěžší porážku v historii samostatné nejvyšší soutěže.

Příbram měla utkání s Jabloncem od začátku pod kontrolou. Už v druhé minutě otevřel skóre Karel Soldát a do přestávky přidal druhý gól Michal Škoda, který se trefil i po změně stran a s pěti brankami se posunul do čela tabulky střelců. Na 3:0 mezitím zvýšil Jan Rezek.

Svěřenci Petra Rady ani ve třetím venkovním zápase sezony nezvítězili a celkově na hřištích soupeřů neuspěli v jedenáctém ligovém duelu po sobě. Příbram doma vyhrála potřetí za sebou, Jablonec u Litavky porazila po sérii čtyř porážek a částečně mu oplatila debakl 0:6 z minulého ligového ročníku.

Ve Zlíně se v 11. minutě jako první prosadil karvinský Martin Bukata, ve druhé půli Slezané využili přesilovku po vyloučení Oleksandra Azackého z 52. minuty brankami Marka Hanouska, Michala Petráně a Erika Puchela. Za Zlín, který nebodoval po dvou výhrách za sebou, v nastavení už jen zmírnil porážku Petr Jiráček. Karviná na stadionu "Ševců" uspěla poprvé po předchozích třech ligových prohrách.

V neděli se uskuteční zbývající tři zápasy 7. kola. Plzeň hostí Opavu, Sparta hraje v Liberci a Mladá Boleslav doma vyzve nováčka z Českých Budějovic. Už v pátek Baník v Ostravě porazil Slovácko 3:0 a Olomouc na svém hřišti vyhrála nad Teplicemi 2:0.

Statistika sobotních zápasů 7. ligového kola:

--------

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 4:0 (1:0)

Branky: 9. Hušbauer, 49. Frydrych, 56. Kúdela, 90.+1 Traoré. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka - Berka (video). ŽK: Baluta, Hilál, Hušbauer - Keita, Vacek, Fryšták, Ugwu. ČK: 59. Vacek. Diváci: 16.243.

Fastav Zlín - MFK Karviná 1:4 (0:1)

Branky: 90.+1 Jiráček - 11. Bukata, 59. Hanousek, 64. Petráň, 77. Puchel. Rozhodčí: Franěk - Moláček, Vitner. ŽK: Azackij, Čanturišvili, Jiráček - Straka (trenér). ČK: 52. Azackij. Diváci: 3514.

1. FK Příbram - FK Jablonec 4:0 (2:0)

Branky: 31. a 74. Škoda, 2. Soldát, 70. Rezek. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Rezek - Považanec, Hübschman. Diváci: 2872.

1. Slavia 7 6 1 0 15:1 19
2. Jablonec 7 4 1 2 13:9 13
3. Ostrava 7 4 0 3 12:8 12
4. Slovácko 7 4 0 3 7:11 12
5. Plzeň 6 3 2 1 9:7 11
6. Sparta 6 3 1 2 12:8 10
7. Příbram 7 3 1 3 10:9 10
8. Olomouc 7 3 1 3 8:8 10