Skylink zvýší od března servisní poplatek za satelit

foto Ovladače, televizní vysílání, televizor - ilustrační foto.

Praha - Největší tuzemský poskytovatel satelitní televize Skylink od března zvýší servisní poplatek až o čtvrtinu. Poplatek na 24 měsíců se zvýší z 1895 na 2399 korun, roční vzroste o 201 na 1399 Kč. Měsíční poplatek zůstane na 89 korunách. Vyplývá to z informací Skylinku.

Výše Servisního poplatku hrazeného měsíčně prostřednictvím platebních metod SIPO nebo inkasem z účtu se nemění. "Ke změně výše jednorázových plateb Servisního poplatku dochází teprve po dvou letech, a to pouze v ČR. Výše Servisního poplatku se tak dostává přibližně na úroveň Slovenska," uvedl mediální zástupce Marek Němec.

Zároveň se od března zvýší poplatek za programový balíček Smart. Měsíční úhrada vzroste o 20 Kč na 259 korun a roční o 220 Kč na 2849 korun. "K úpravě ceny balíčku Smart jsme přistoupili až po třech letech. Od té doby se programová nabídka rozšířila o 16 HD programů a všichni předplatitelé získali navíc možnost sledovat své programy také přes internet prostřednictvím služby Skylink Live TV včetně sedmidenního archívu a rozsáhlé videotéky, a to až na čtyřech zařízeních současně," dodal Němec.

Skylink má celkem v ČR a na Slovensku podle předloňských údajů kolem 1,65 milionu zákazníků, z toho asi jeden milion připadá na Česko. Milion uživatelů platí měsíční servisní poplatek a 650.000 si předplácí některý z programových balíčků. Firma na konci minulého roku oznámila, že převezme uživatele satelitní platformy Liberty Global v ČR, na Slovensku, v Rumunsku a v Maďarsku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 5:00 19°C

Celá předpověď