Skupina Vltava připravila komplet řadových alb Náklad štěstí

foto Lídr skupiny Vltava Robert Nebřenský pózuje fotografovi ČTK před rozhovorem, který agentuře poskytl 11. dubna 2019 v Praze.

Praha - Název chystaného kompletu řadových alb Náklad štěstí pro skupinu Vltava znamená svět, který si vytvořila za tři desítky let své existence. V rozhovoru s ČTK to řekl zpěvák, kytarista, herec a tvůrce textů kapely Robert Nebřenský. Box šesti řadových alb Vltavy rozšířený o novinku s názvem Diamantové boty ve dvířkách kamen vyjde 26. dubna.

"Diamantové boty ve dvířkách kamen tvoří soubor nahrávek od dob našich začátků až po rok 2016, Jsou to vzácnosti, které buď nikdo nikdy neslyšel, nebo možná neměl slyšet. Jsou tam skladby, které se nikdy nedostaly na žádnou desku nebo jsem je ze své autorské cudnosti pozdržel," uvedl Nebřenský.

Skupina Vltava, kterou Nebřenský charakterizuje jako "kapelu, která ke svému muzicírování používá hudební nástroje, nikoli pomocné prostředky", v těchto dnech dokončuje turné k reedici svého úspěšného alba Marx, Engels, Beatles. Nový program představí 16. května v pražském Paláci Akropolis. "Tam otevřeme novou kapitolu s Nákladem štěstí. S žádným křtem nahrávek ale nepočítám. Nechci ničit cédéčko a vlastně je mi líto i toho šampaňského," podotkl Nebřenský. "Zkoušíme nové písně a dvě až tři se objeví i v programu Náklad štěstí. Bude to jakési okénko do budoucnosti Vltavy," dodal.

Vltava vznikla v roce 1986. O tři roky později vyšla první dlouhohrající deska Mládí i tak velkou lásku bere s humorem s hitem Prasátko. Zatím poslední její studiová nahrávka Čaroděj je z roku 2016. Vedle Nebřenského vystupuje kapela ve složení František Svačina (klávesové nástroje, akordeon), Tomáš Uhlík (basová kytara), Ondřej Pomajsl (bicí) a Ondřej Klímek (saxofony, flétna).

Kulturní obci je pětapadesátiletý lídr Vltavy Nebřenský znám nejen jako muzikant, ale také jako herec. Léta patřil k oblíbeným postavám návštěvníků Divadla Sklep, v němž účinkoval od roku 1990. V posledních letech si nechal jen představení Mlýny. Jde o adaptaci divadelní hry Život před sebou, kterou v roce 1958 napsal Václav Havel společně s režisérem Karlem Bryndou na vojně. "To představení mě pořád těší. Bohužel je však stále aktuální, což není pro společnost dobrá zpráva," řekl Nebřenský.

Podobně jako další herci z Divadla Sklep se uplatnil ve filmu i televizních seriálech. Uspěl také u zahraniční produkce a objevil se v oscarovém snímku Edith Piaf nebo válečném filmu Rudý baron.

V lednu 2014 se v pražské galerii Už jsme doma uskutečnila vernisáž Nebřenského kreseb s názvem Čáry máry Robínek. "Před dvěma lety jsem se stal otcem, takže moje malířství teď spí, nemám prostor, kde malovat. Ale určitě se chci k výtvarnému umění vrátit, obrázky zatím vznikají v mé hlavě a dělám si skici," řekl.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je čtvrtek 14. listopadu 2019

Očekáváme v 3:00 1°C

Celá předpověď