Skupina Sto zvířat představí v Braníku novou sestavu

foto Ilustrační foto - Skupina Sto zvířat (na snímku z 11. prosince 2020), která loni oslavila tři desítky let existence na tuzemské hudební scéně, omladila sestavu a čeká na možnost živého vystupování.

Praha - Skupina Sto zvířat dnes vystoupí se svým novým koncertním programem na letní scéně Lucerna Music Baru v pražských Ledárnách v Braníku. Kapela loni v říjnu vydala nové album 30 let testováno na lidech, ze kterého zahraje více než polovinu písní doplněných o osvědčené hity. V sestavě na konci roku došlo k výrazné personální změně, kdy na rytmické posty nastoupili Jakub Červinka (kytara), Jan Neruda (baskytara) a Jakub Nývlt (bicí).

Skupina, kterou dále tvoří Jana Jelínková (zpěv), Honza Kalina (zpěv, perkuse), Petr Hostinský (zpěv, klávesy), Pablo Herzog (trubka), Martin Kachna Líska (trombon) a Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), chystá z loňska odložené turné a křest alba v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích a dalších městech.

Na albu 30 let testováno na lidech posluchači najdou 12 nových písní s texty Tomáše Belka. Hudebně jde o směs žánrů ska, rocksteady, swingu a dalších žánrů. Nová deska vyšla po šesti letech od alba Ministerstvo mýho nitra a po čtyřech letech od doprovodu sólového projektu zpěvačky Jany Jelínkové pod názvem Dáma s čápem. Chystané turné, které mělo začít 6. listopadu v Liberci, skupina Sto zvířat již vzhledem k protipandemickým opatřením neabsolvovala.

Kapela vznikla v roce 1990 ze studentské kapely Matěj Čech a představila se pražskému publiku podzimním dvojkoncertem v Malostranské besedě. Zatím natočila 17 klipů a odehrála více než 2300 koncertů v tuzemsku i zahraničí.

Letní scénu Lucerna Music Baru v Ledárnách Braník 15. června zahájilo vystoupení kapely Chinaski. O akci pořadatelé hovoří jako o festivalu, i když zde do září každý den vystoupí pouze jedna kapela. Zahrají zde mimo jiné Ben Cristovao, David Koller, Paulie Garand, Mňága a Žďorp, Barbora Poláková a další. Vzhledem k tomu, že kvůli pandemické situaci není možná účast zahraničních kapel, organizátoři považují akci za "jakýsi návrat ke kořenům klubu". Výjimkou bude účast slovenských kapel jako Iné kafé nebo Horkýže Slíže.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 7. července 2022

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď