Skupina Queenie chystá velké show v O2 areně a turné v Koreji

foto Členové české skupiny Queenie, revivalu slavné britské rockové skupiny Queen, (zleva) baskytarista Martin Binhack, frontman Michael Kluch a klávesista Michal David pózují fotografům 11. srpna 2020 v Praze po tiskové konferenci k chystané show v pražské O2 areně a turné po halách v Jižní Koreji.

Praha - Česká skupina Queenie, revival slavné britské rockové skupiny Queen, chystá velkou show v pražské O2 areně a turné po halách v Jižní Koreji. Show nazvaná Queen Relived 2020 by Queenie bylo z května přesunuto na 11. a 12. září. Přidaný koncert 21. prosince zůstává beze změny. Queenie také podepsali smlouvu na 12 až 16 vystoupení v Jižní Koreji, kam by měli vyrazit v roce 2022. V plánu jsou i další zahraniční koncerty. Novináře o tom dnes informoval producent Martin Zoubek během setkání na lodi jménem Bohemian Rhapsody.

"Ve smlouvě je pro nás důležité, že i kdyby nyní koncerty nechtěli, tak z toho máme nějaké finanční plnění. Takže oni jsou motivováni je uskutečnit. Ta smlouva není plácnutí do vody, ale závazný kontrakt," řekl ČTK zpěvák Michael Kluch. "Máme z toho obrovskou radost, protože jsme vlastně show Queen Relived 2020 by Queenie koncipovali, abychom prorazili i v zahraničí," dodal.

Frontman české skupiny Queenie, revivalu slavné britské rockové skupiny Queen, Michael Kluch pózuje fotografům 11. srpna 2020 v Praze po tiskové konferenci k chystané show v pražské O2 areně a turné po halách v Jižní Koreji.

První dva koncerty v O2 areně jsou téměř vyprodané. Nabídnou pódium vysoké 21 metrů, 55 metrů dlouhé a široké 33 metrů. Techniku a předem vyrobené části scény a dekorace bude přepravovat 28 kamionů. Světelné efekty má na starosti Lukáš Patzenhauer, autorem kostýmů je Roman Šolc. Na přípravě a vytvoření show spolupracuje více než 20 lidí a asi deset nejrůznějších dodavatelů se stovkami zaměstnanců. Na vystoupení se bude podílet vice než 300 lidí mnoha profesí.

Vzhledem ke koronavirové krizi budou koncerty v O2 areně provázet zvláštní opatření. "Sektory v hale jsou přibližně po 300 osobách a díky velkému množství vstupů a prostornému zázemí, O2 arena vypracovala plán, jak zajistit, aby se diváci z jiných sektorů nepotkávali při příchodu i odchodu. Prostory a vybavení také umožňují oddělení personálu od diváků. Jsou připraveni dezinfikovat všechny prostory před akcí i po akci, včetně ventilace, která je opatřena filtry a má možnost ventilace bez vnitřního okruhu," uvedl Zoubek.

S ohledem na situaci kvůli koronavirové krizi vedl Zoubek spolu s dalšími zástupci pořadatelů festivalů, koncertů, hudebních asociací i se zástupci technických a výrobních složek řadu jednání včetně setkání s hlavní hygieničkou ČR Jarmilou Rážovou. "Možnost uspořádání našeho koncertu v O2 areně podporuje, jak sama řekla v nejhorším případě v rouškách," podotkl Zoubek.

O revivaly britské rockové skupiny Queen je v České republice trvalý zájem mezi pořadateli i fanoušky. Nejznámějším revivalem Queen je právě soubor Queenie. Kapela ztvárňující i vizuálně tvorbu Queen má za sebou stovky koncertů. V dubnu 2018 měl v Divadle Radka Brzobohatého premiéru muzikál Freddie s Queenie v hlavní roli. Zpěvák Kluch byl za svůj výkon nominován na Cenu Thálie. Kluch se už dříve objevil v hlavní roli tanečního muzikálu Freddie - The King of Queen uvedeného v roce 2014 plzeňským Komorním divadlem. Inscenaci připravil jeden z nejvýznamnějších současných tvůrců českého tanečního divadla Libor Vaculík.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je úterý 13. dubna 2021

Očekáváme v 1:00 3°C

Celá předpověď