Skupina Marien vybrala ve sbírce na nové album trojnásobek

foto Ilustrační foto - V Hanesově mlýně u Štok na Havlíčkobrodsku začal 31. srpna dvoudenní festival trampské, folkové a bluegrassové hudby Trampský širák 2012. Na první den přijelo na dva tisíce diváků. Na snímku je skupina Marien.

Pardubice - Pardubická folková skupina Marien v srpnu vydala album Marien 2020. V crowdfundigové sbírce na něj vybrala namísto potřebných 150.000 korun nakonec 415.000 korun, což lze považovat ve folkovém žánru za rekord. Součástí alba je i píseň Balkónová, kterou kapela natáčela v květnu. Vyjadřuje pocity z období nouzového stavu a podporu a vděčnost lidem čelícím koronaviru v první linii, uvedla kapela v tiskové zprávě.

"Jen díky sbírce jsme mohli album v této podivné době dokončit. Napsat píseň v takové atmosféře je dvojsečné. Téma je na jedné straně až depresivně smutné, na druhou stranu je tvorba pro kumštýře způsob, jak se z toho nezbláznit. A je to taky příležitost, aby z toho špatného období vzešlo alespoň něco hezkého," uvedl autor skladby Víťa Troníček.

Skupina ve čtvrtek představí k písni Balkónová svůj nový klip. Vystupuje v něm tanečnice Marika Tobišková ze Žamberka, kapela nikoliv. O vizuální stránku se postaral fotograf Josef Šulc. Pro natáčení zvolil atmosféru liduprázdných uliček historického centra Pardubic, filmovalo se proto v časných ranních hodinách.

Peníze, které se ve sbírce vybraly navíc, skupina použila právě na natáčení videoklipů. "Zatím neuběhlo tolik času, aby se všechno utratilo, budeme dělat další věci," řekl ČTK Ivan Kurtev z vydavatelství.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je sobota 27. února 2021

Očekáváme v 15:00 5°C

Celá předpověď