Skupina Gorillaz v O2 areně nabídla pestré komiksové představení

foto Damon Albarn, člen projektu britské virtuální skupiny Gorillaz, na koncertě 14. listopadu v Praze.

Praha - Britská skupina Gorillaz dnes v pražské O2 areně při své premiéře v Česku nabídla pestré komiksové představení. Popová a hiphopová kapela, kterou představují čtyři virtuální postavy, představila album Humanz, první studiovou nahrávku po sedmi letech, i starší písně. Vystoupení provázela vizuální show, kterou přivezlo celkem deset kamionů. Koncert podle přítomných novinářů sledovalo zhruba 8000 diváků, které před hlavními hvězdami rozehřál dýdžej a producent Remi Kabaka.

Vystoupení zahájila skladba M1 A1 z eponymního debutového alba vydaného v roce 2001, kterého se prodalo více než sedm milionů kopií. Bylo rovněž nominováno na Mercury Prize, avšak nominace byla na žádost kapely stažena. Po následující písni Last Living Souls zahráli Gorillaz za jásotu přítomných další starší hity Tomorrow Comes Today a O Green World.

Damon Albarn, člen projektu britské virtuální skupiny Gorillaz, na koncertě 14. listopadu v Praze. Hudbu Gorillaz pohybující se na pomezí mnoha žánrů od indie rocku, popu, hip hopu, elektronické hudby až po dub doprovázela bohatá projekce s typickými postavičkami vycházejícími z japonských komiksů. Ve videoklipu ke skladbě Stylo si zahrál i populární Bruce Willis. Pozornost publika vedle hudby poutaly především efekty a záběry na projekčních plochách, samotní hudebníci byli po většina času na jevišti jen spoře nasvíceni. V některých písních jako například v novince Sex Murder Party pak k základní sestavě přibyli další zpěváci a tanečníci z velké rodiny Gorillaz.

Koncert zakončila píseň Clint Eastwood, roztancované obecenstvo si však vyžádalo přídavek, který zahájila orientálně znějící skladba Hong Kong. Posluchači se dočkali i velkého hitu Demon Days.

Sérii koncertů The Humanz Tour zahájili Gorillaz 1. listopadu v Lucembursku a skončí 4. prosince v Londýně. Na The Humanz Tour vystupují Murdoc Niccals (basová kytara), Noodle (kytara), Russel Hobbs (bicí) a 2D (zpěv) za doprovodu Gorillaz live bandu.

Projekt Gorillaz založil v roce 1998 Damon Albern z rockové formace Blur s britským kreslířem Jamiem Hewlettem. Své tváře jí ale nepropůjčili. Hlas zpěváka 2D je poskytován Albarnem, a to v nahrávkách a při vystoupeních.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 17:00 30°C

Celá předpověď