Skupina Arakain v červnu a červenci vyrazí na letní parkety

foto Ilustrační foto - Skupina Arakain (na archivním snímku zleva) Mirek Mach, Jiří Urban, zpěvák Jan Toužimský a Zdeněk Kub.

Praha - Metalová kapela Arakain se představí na řadě letních open-air akcí. Velké festivaly, které pořadatelé zrušili kvůli opatřením proti šíření koronaviru, nahradí letní parkety, menší amfiteátry i nově vybudované letní scény. Arakain se tak po více než 30 letech vrátí ke svým kořenům, na místa, kde začínal. Počet vstupenek bude omezen podle aktuálních vládních nařízení. ČTK o tom za kapelu informovala Lenka Netušilová.

"V plánu jsou například zastávky jako Liberec, Vysoké Mýto, Písek, Hořepník, Sušice, Vlčtejn a řada dalších, kde zazní průřez nejžádanějších songů z celé historie kapely," uvedla Netušilová.

První vystoupení se uskuteční 20. června v Liberci, turné skončí 25. července na letním parketu v Makově na Klatovsku. V březnu skupina Arakain měla absolvovat sérii navazující na podzimním turné k CD Jekyll & Hyde. Fanoušci si během koncertů měli užít skladby z nové desky i ty tradiční.

"Okolnosti tomu chtěly, že letošní léto prožijeme jinak, než jak jsme byli doposud zvyklí, a to včetně velkých letních open-air a mezinárodních hudebních festivalů. Metalová kapela Arakain tak přichází s plánem B, s ohledem na to, že drtivá většina akcích, kde měli původně během letošního léta vystoupit, padla nebo byla přesunuta na rok 2021," vzkázala kapela.

Skupina Arakain vznikla v roce 1982. Debut Thrash The Trash kapela vydala v roce 1990, v roce 2000 získala cenu České hudební akademie Anděl. Současnou sestavu tvoří kytarista a zakládající člen kapely Jiří Urban, Zdeněk Kub (baskytara), Miroslav Mach (kytara), Jan Toužimský (zpěv) a Lukáš Doksanský (bicí). Zatím poslední devatenácté studiové album Jekyll & Hyde česká metalová legenda vydala loni v květnu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 28. února 2021

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď