Skončila jednání panelů obyvatel EU

foto Účastníci prvního panelu evropských občanů na konferenci o budoucnosti Evropy rokovali o právě uplynulém víkendu v Dublinu.

Občané dokončují doporučení týkající se silnější ekonomiky, sociální spravedlnosti a pracovních míst, vzdělávání, kultury, mládeže, sportu a digitální transformace.

Fotogalerie

Evropský panel občanů na téma "Silnější ekonomika, sociální spravedlnost a zaměstnanost / Vzdělávání, kultura, mládež a sport / Digitální transformace" přijal 27. února na svém závěrečném třetím sezení v irském Dublinu 48 doporučení pro Konferenci o budoucnosti Evropy. Panel pracoval na pěti pracovních okruzích: práce v Evropě; ekonomika pro budoucnost; spravedlivá společnost; vzdělávání v Evropě a etická a bezpečná digitální transformace. Doporučení budou projednána na příštím plenárním zasedání konference. Připravena jsou hned dvě, v polovině a na konci března.

Panel s názvem „Silnější ekonomika, sociální spravedlnost a zaměstnanost / Vzdělávání, kultura, mládež a sport / Digitální transformace“ se zabývá budoucností naší ekonomiky a pracovních míst, zejména po pandemii, přičemž věnuje náležitou pozornost souvisejícím otázkám sociální spravedlnosti. Panel se rovněž zabývá příležitostmi a výzvami spojenými s digitální transformací – jedním z největších projednávaných témat, která jsou zaměřena na budoucnost. Dále se věnuje budoucímu vývoji Evropy v oblasti mládeže, sportu, kultury a vzdělávání.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je čtvrtek 8. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď